Чт. Лют 22nd, 2024

У межах співпраці з проєктом USAID «ГОВЕРЛА» 10 тергромад області отримали матеріальну допомогу на загальну суму понад 71 млн грн. Партнерство з проєктом розпочалось ще в червні 2022 року, повідомили у Рівненській ОВА.

«Надана допомога включала рятувальну спецтехніку, міні екскаватори-навантажувачі та генератори. Крім цього, громади отримали комп’ютерну техніку, мотопили, ледліхтарі, мотопомпи, комплекти рятувальних інструментів тощо», – повідомив директор Департаменту економічного розвитку й торгівлі Рівненської ОДА Костянтин Мокляк.

Він також зазначив, що на сьогодні партнерами проєкту є 10 громад області: Білокриницька, Гощанська, Здолбунівська, Клесівська, Костопільська, Корецька, Острозька, Радивилівська, Рокитнівська та Сарненська.

Головна мета «ГОВЕРЛИ» – просування та здійснення реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування. Посилення їх спроможності й ефективності надання послуг, а також підзвітності перед громадянами.

До того ж, фахівці проєкту спільно з Рівненською ОДА розробили інтелектуальну систему аналізу даних та підтримки прийняття управлінських рішень – Аналітичний портал Рівненщини. Наразі 5 інтерактивних дашбордів геопорталу вже є у публічному доступі, ще 7 – у закритому форматі для службового використання.

Наразі здійснюється реалізація грантової програми у пілотних громадах проєкту, який передбачає дослідження стану доступності соціальних послуг, підготовку «соціального паспорту громад», розроблення рекомендацій щодо перспектив забезпечення сталості наявних послуг та перспектив міжмуніципальної кооперації.

Довідково. USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) – незалежне агентство федерального уряду США. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як економічний розвиток, демократія та управління, енергетична безпека, охорона здоров’я і соціальний сектор.

Читайте також: На Рівненщині проведуть масштабні змагання серед школярів (ВІДЕО)

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *