Чт. Жов 10th, 2024

17 вересня за новим церковним календарем згадують святих Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії

До святих великомучениць Віри, Надії, Любові та Софії звертаються з молитвами про сімейний добробут, жіноче здоров’я і здоров’я дітей, просять, щоб Бог дарував дитину.

За давньою традицією, 17 вересня жінки плакали зранку, щоб виплакати все горе і негаразди. Жіночий плач у цей день вважали оберегом для сім’ї на цілий рік.

За народними прикметами цього дня на столі має обов’язково стояти коровай – за старих часів його самі пекли в ніч на свято, а потім прикрашали свічкою, принесеною з церкви. Вважається, що кожен із членів сім’ї повинен з’їсти шматочок такого хліба – тоді в домі завжди буде щастя і спокій.

Заміжнім жінкам 17 вересня варто відвідати церкву. Вважали, що потрібно поставити обов’язково дві свічки біля ікони Ісуса Христа. Третю свічку варто поставити вдома, ввечері в хліб і прочитати молитву про спокій 40 разів.

Вважали, що дівчинка, яка народилася в цей день, володіє неабиякою мудрістю, здатна створити в будинку затишок і принести благополуччя.

Що не можна робити 17 вересня

У день вшанування Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії не рекомендується займатися домашніми справами. Господиням треба відкласти прибирання, приготування їжі та рукоділля.

Не варто робити консервацію сьогодні, інакше вона вийде невдалою.

Не прийнято цього дня влаштовувати пишні застілля. Також 17 вересня не можна сваритися з близькими людьми, сперечатися та лихословити.

Весілля і заручини 17 вересня не проводять – погана прикмета.

 
Народні прикмети на 17 вересня

  • Після Віри, Надії, Любові починаються заморозки.
  • Якщо журавлі відлітають 17 вересня, то свято Покрови буде морозним.
  • Весна буде рання – якщо 17 вересня йде дощ.



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.