Коли подорож краще перенести або відкласти
Одягнути одяг навиворіт
Таку ситуацію наші пращури вважали провісником неприємностей у дорозі. Характер невдачі залежав від одягу, який одягнули навиворіт.
Так, одягнений навиворіт верхній одяг віщував конфлікт у дорозі, шкарпетки – поломку транспортного засобу.
Щоб зменшити ймовірний негативний вплив, перед виходом із дому обов’язково сідали на ліжко або на стілець.
Чхнути на порозі
Якщо перед виходом із дому ви чхнули у дверях, варто бути в дорозі обережним із грошима, вважали наші пращури. Не варто знайомитись із випадковими попутниками та довіряти їм.
Впустити ключі
Ключі, які випадково випали із рук, попереджають про ймовірну небезпеку у дорозі. Найменша неприємність, яка може трапитись – це словесний конфлікт із незнайомцями. Найбільша – травмування та грабіж.
Наступити на цвях або ґудзик
Ці два предмети віщують неприємності у дорозі. Якщо ви наступили на цвях і прокололи підошву взуття, краще подорож взагалі відкласти на інший день.
Гудзик на шляху попереджає про можливу втрату грошей під час подорожі.
Повернутися за забутою річчю
«Вертача до невдачі», – говорили наші предки. Забули гроші – до запізнення на важливу зустріч, забули документи – до невдачі у підписанні паперів, забули головний убір – до погіршення здоров’я під час подорожі.
Щоб у дорозі удача не відвернулась, предки вірили, що потрібно обов’язково перед виходом із дому подивитись у дзеркало і прочитати молитву Отче Наш.