Нд. Кві 21st, 2024

Цьогоріч обласну премію імені Ганни Леончук отримає 79-річний дудар Герасим Хомич.

Мешканець села Переброди Сарненського району є носієм елементу нематеріальної культурної спадщини.

Кандидатуру музиканта-дударя одноголосно підтримали на засіданні оргкомітету. Грошова винагорода складає 25 тисяч гривень.

«Традиція виготовлення та гри на дудці-викрутці занесена до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Герасим Карпович грає на давньому інструменті – дудці-викрутці. Він знає більше 100 пісень та мелодій», – розповіла начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

До слова, на території села Переброди діяв фольклорний гурт «Берегиня», у складі якого був Герасим Хомич. Члени фольклорного гурту часто виступали на території України та за її межами, зокрема у Польщі. Саме з фольклорного гурту «Берегиня» розпочалася популяризація дудки-викрутки.

Нині Герасим Хомич – активний учасник обласних і всеукраїнських мистецьких форумів, проводить майстер-класи з гри на інструменті та навчає виготовляти таку дудку.

Як повідомили у Рівненській ОВА, обласна премія Ганни Леончук присуджується щороку, починаючи з 2012 року. Нагороду вручають фольклористам, етнографам та народним умільцям, які популяризують етнокультурну спадщину Рівненщини. 

Читайте також: У Здолбунові відбудеться музично-поетичний стендап “Ніжні переможуть”

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.