Картопля
“Картопля – це крохмаль, а це в першу чергу швидкий вуглевод, який піднімає різко цукор в крові. Вміст крохмалю у цих плодах складає 80%, у них мінімальна кількість вітамінів, мінералів і клітковини”, – пояснює експерт.
Він зазначає, що якщо ви ще їсте смажену картоплю, фрі чи пюре, то ще більше погіршуєте ситуацію. Бо додаєте жир Омега-6, оскільки у закладах швидкого харчування ніхто не міняє олію по декілька днів. Відповідно, ви їсте канцерогени із перепареної олії.
“Якщо хочете отримати максимум користі з картоплі, то варіть або запікайте її у мундирах та їжте охолоджену. Так отримаєте калій зі шкірки, клітковину і в охолодженому стані – складний вуглевод”, – додає Попко.
Кукурудза
“Кукурудза – це генномодифікований овоч, якщо ви його самі не вирощуєте. Щодо консервованої, то до неї додають цукор, але вона й без цього багато його містить. На фоні інших бобових, вона не найкраща за вмістом вітамінів та мікроелементів”, – каже тренер.
Він радить вибирати сочевицю, нут, зелений горох.
“Кукурудзяна крупа – це та сама кукурудза, тільки у перетертих зернах, що тільки підвищує глікемічний індекс і погіршує ситуацію”, – пояснює експерт.
Болгарський перець, томати і баклажани
“Взагалі я за те, щоб споживати ці овочі, але в чому ж їх недолік? Вони містять лектини і сапоніни в шкірці та насінні. Якщо у людини є аутоімунні захворювання, проблеми зі слизовою шлунку і кишківника, дуоденіт, або псоріаз, то краще їх виключити з раціону”, – радить Попко.
Також він зазначив, що якщо ваш організм погано реагує на ці овочі, особливо перець і томати, то краще їх їсти у приготованому вигляді, а не сирими. І ще варто з них знімати шкірку.
“До речі, болгарський перець містить більше вітаміну С, ніж лимони та апельсини”, – каже експерт.