Як впливає журавлина на перебіг циститу
Запалення сечового міхура, або цистит, виникає через бактеріальні або грибкові інфекції. Збудниками є кишкова паличка, стафіло- і стрептококи, в деяких випадках інфекції, що передаються статевим шляхом. Ця хвороба часто виникає восени, бо переохолодження організму знижує локальний імунітет.
“Журавлина – це революція в лікуванні циститу чи черговий міф? Лікувальні якості журавлини пояснюють високим вмістом у цій ягоді проантоціанідинів – речовин, які, як вважають, перешкоджають прилипанню бактерій до стінки сечового міхура”, – пише лікар.
Проантоціанідини також містяться в яблучному та виноградному соках і темному шоколаді, але це інший різновид цих речовин.
“Це дозволяє припустити, що журавлинний сік дійсно може бути ефективним засобом від циститу”, – зазначає Гаврилишин.
Що кажуть дослідження
“Звернімось до даних Кокранівського співробітництва: було проведено 7 метааналізів та кілька систематичних оглядів. Головне питання, яке поставало – чи може вживання журавлини захистити від інфекції сечовивідних шляхів або зменшити їх рецидиви. Результати виявились дуже суперечливі”, – каже уролог.
Лікар додає, з цього випливає лише один висновок – якщо журавлинний сік й запобігає циститу, то ефект його досить незначний. І це лише за умови регулярного споживання у великих кількостях.
“Його можна застосовувати в якості профілактики, але точно не як основне лікування. Принаймні, шкоди він не нанесе. Дотримуйтесь рекомендацій свого лікаря, і не забувайте про головний засіб боротьби з циститом – антибіотики”, – наголосив лікар.