І хто насправді має займатися мобілізацією

Нардеп Роман Костенко розповів, що кожного місяця в Україні мобілізують приблизно 30 тисяч осіб. Водночас за законом, організацією мобілізації повинні займатися органи місцевої влади, а не військові структури.

Чому зараз ТЦК займається тим, чим займається? Зупиняє людей, притягає, є злочинні якісь речі. Але по факту це єдиний орган, який зараз комплектує наші збройні сили.

 

А військові у цьому питанні мають відігравати тільки завершальну роль – приймати добровольців, людей які отримали повістки, оформити і ці люди мають потрапити на фронт. Але люди не хочуть туди йти. І ті, хто має їх приводити до військових – це місцева влада, яка практично нічим не займається, – повідомив Роман Костенко.

Політик зауважив, що в органах місцевого самоврядування уникають такої роботи.

Є місцеві адміністрації, які теж мають це робити. Тут треба не ТЦК кудись передавати, а треба організувати – це завдання Офісу Президента, Уряду. Зробити так, щоб місцева влада працювала і виконувала свої функції на місцях. І тоді не доведеться ходити по вулиці, зупиняти людей, – додав Роман Костенко.

Нардеп також підтвердив, що часом працівники ТЦК порушують права громадян під час затримань:

Є такі випадки. Ми в місяць призиваємо, щоб не говорити конкретну цифру, близько 30 тисяч особового складу. Так, ці випадки є, 100%, але давайте говорити про випадки того, що в нас, мабуть, 1,5 млн людей, які не оновили свої дані та не йдуть в ТЦК. І давайте говорити про випадки, що в нас солдати на першій лінії сидять по 200 днів, — наголосив депутат.



Джерело