Не все, що прийнято вважати за корисне, таким і залишається.

Багато хто купує червону рибу — форель, сьомгу, лосось — сподіваючись збагатити раціон омега-3 жирними кислотами. Ці речовини особливо цінуються за свої властивості: вони підтримують здоров’я серця, судин та мозку. Однак далеко не вся риба у супермаркетах містить заявлену кількість корисних елементів.

Одна з головних причин – спосіб вирощування. У продажу переважає не дика, а фермерська червона риба, яка харчується природною їжею.

Замість звичного для морського середовища раціону, такого як планктон або дрібна риба, у раціоні штучно вирощеної риби – комбікорми на основі кукурудзи, сої та рибного борошна.

Що втрачає червона риба при штучному розведенні?

У природних умовах риба накопичує докозагексаєнову (DHA) та ейкозапентаєнову (EPA) кислоти. Саме ці компоненти формують високу харчову цінність та корисність філе. Але при фермерському розведенні рівень омега-3 може знижуватися в кілька разів, а в окремих випадках практично зникати.

Найчастіше червона риба, вирощена на фермах, забарвлюється за допомогою доданих пігментів, щоб м’ясо мало знайомий яскраво-рожевий колір. Однак насиченість відтінку зовсім не свідчить про користь.

У деяких зразках також фіксували наявність залишків антибіотиків та гормональних препаратів, які застосовуються для прискореного росту та профілактики захворювань на рибних фермах.

Чого чекати від такої риби?

Попри значний зовнішній вигляд, червона риба може містити жири, далекі від «здорових». Тобто калорійність зберігається, а ось біологічна цінність уже немає. Замість природних жирів ви отримуєте продукти, насичені речовинами, яких ви швидше за все хотіли б уникнути.

Альтернатива: яку рибу вибирати

Експерти у галузі харчування рекомендують орієнтуватися на перевірені джерела. Так, дикого лосося відрізняє щільніша текстура і натуральний колір.

Також добрим джерелом омега-3 є скумбрія, сардини та оселедець — ці види, до того ж, часто коштують дешевше, але при цьому мають природне походження та гідний хімічний склад.

Якщо основна мета – отримати максимум користі, важливо не лише вибирати рибу за назвою, а й звертати увагу на походження, спосіб вирощування та навіть зовнішній вигляд. Натуральна червона риба відрізняється від фермерської як смаком, а й цінністю здоров’ю.



Джерело