«І знати як «Отче Наш» (с)
Промова “Мадяра” ошелешила багатьох
Роберт «Мадяр» Бровді, майор, командувач Сил безпілотних систем ЗСУ, був запрошений на LANDEURO – офіційний військовий симпозіум, що проходив 16-17 липня 2025 року в Вісбадені, Німеччина.
Як зазначається,
Сили безпілотних систем, які очолює Мадяр, мають чисельність всього 2% від чисельності ЗСУ, це статистична похибка.
Але ця статистична похибка є вбивчою для «хробаків», як Мадяр називає московитів, та їх техніки.

Епізод зі згаданого виступу у Німеччині
Подаємо нижче текстовий виклад промови Мадяра Бровді на згаданому симпозіумі
– В армії України мене називають Мадяром. Я польовий командир бойових пілотів дронів Збройних сил України.
Путінська пропаганда каже, що я відношусь до одного з найбільш розшукуваніших ворогів росії, тому я вам не обіцяю повторної зустрічі, але скажу абсолютно чорно-білі речі.
Сьогодні я об’єдную 12 підрозділів пілотів. 95% з них – це люди цивільні до початку війни.
Це бізнесмени, спортсмени, юристи, співаки, це хто завгодно, але не військові люди. Загальна наша чисельність складає 2% від всієї армії України.
Ми знищуємо одну з кожних трьох одиниць живої сили ворога і одну з кожних трьох ворожих цілей. путін, що обіцяв захопити нас за тридні, за три з половиною роки навчив нас захищати свою Батьківщину, своїх дітей, свою землю.

Шлях Мадяра вражаючий – від командира взводу штурмової роти 206 окремого батальйону ТРО у лютому 2022 до командувача роду військ ЗСУ
Абсолютно очевидно, що ми не бачимо ніякого закінчення війни ні завтра, ні через місяць, ні ймовірно в цьому році.
Тому ми абсолютно прагматично вираховуємо своє майбутнє і бачимо найбільші загрози, котрі стосуватимуться, якщо не зупиниться ця війна, великої кількості країн, котрі будуть втягнуті в подальшому в цю війну.
- Перша загроза, це те, що путін направляє на війну більше піхоти, ніж ми можемо щомісяця знищити. Це перший виклик і основний.
- Друге. путін знайшов дуже зручну, дешеву і ефективну зброю залякування цивільного населення України і знищення нашої інфраструктури. Назва її – шахед.
- Третя. Всі, хто хотів в Україні воювати, вже воюють. Тому ми не розраховуємо на манну небесну, але ми знаємо, що з цим робити і робимо це на власному досвіді, на власній крові, за допомогою підтримки партнерів.
Вже не залишилось такого танка у світі, котрий не зупиняється від ураження дроном вартістю 300-400 доларів. Не існує такого танка.
Готовий прийняти будь-якого розміру парі, який би не був танк захищений, він буде зупинений дроном, зробленим з українських компонентів. І тому я стверджую про те, що українські дрони на сьогоднішній день накращі в світі.
Дрони створюють сьогодні кілзону, котра на даний момент в Україні становить близько 20 км навколо смуги фронту. Тому наступний виклик – це заміщення української піхоти на наземні роботизовані комплекси, що заберуть на себе всю логістику, що стосується смуги фронту.
- Четверте – це багатошарова ешелонована стіна, значно вище китайської стіни, що зупинить в повітрі все, що летить в нашу сторону з дронів ударних та розвідувальних. І цю стіну ми сьогодні створюємо.
Також, коли путін запускав 100 шахедів по Україні, він обіцяв 500. І ми відносилися до цього як не до серйозної загрози.
Сьогодні нам взагалі не смішно, адже 400 відмітку ми вже перетнули. Наш досвід буде безцінним для всього притомного світу, тому що будь-яку країну може очікувати саме така перспектива.
Я не знаю, яка з країн–членів НАТО спроможна захистити якесь конкретне своє місто, приймаючи сім днів на тиждень хоча би по 200-300 шахедів без зупинки.
Тому ваші національні безпеки вимагають досить оперативного перегляду.
Я мало їжджу за кордоном. Це мій другий візит. І завтра в цей час я вже буду на фронті. Але я побував рік тому на одній військовій базі одного з членов НАТО у Європі. Мені показали такий організований військовий об’єкт з купою техніки відповідного кольору, відповідної якості.
Мене спитали, що я думаю з приводу того, що побачив.
Моя відповідь їх не дуже потішила. Не підходячи ближче, ніж на 10 км до того місця, чотири розрахунки українських пілотів за 15 хвилин перетворили би це місце у Перл-Харбор.
Я це кажу не для того, щоб когось налякати. Я кажу, що ці технології настільки доступні і дешеві, що якщо вони потраплять в руки терористів, то 100 терористів переверне устрій будь-якої країни.
Тому наша з вами боротьба, наша з вами спільна боротьба з партнерами, вона сьогодні в наших спільних інтересах. Наша ціною життів, а ваша ціною здобуття нашого досвіду, котрий ми передамо тим притомним країнам світа, котрі за доброї волі підтримують Україну.
Дякую за увагу.
У коментарях під дописом на ФБ читаємо:
Валентина Дидика
ЦЕЙ ВИСТУП МАДЯРА ТРЕБА ЗНАТИ КОЖНОМУ УКРАЇНЦЮ, ЯК ОТЧЕ НАШ І КРАЇНАМ ЄС ТАКОЖ, БО І ЇХ СТОСУЄТЬСЯ. ДЯКУЄМО ВАМ, НЕПЕРЕМОЖНИЙ ВОЇНЕ, ЗА ЗАХИСТ НАС І НАШОЇ НЕНЬКИ УКРАЇНИ. ЗДОРОВ’Я, УДАЧІ, І ЯНГОЛА ОХОРОНЦЯ. ПЕРЕМОГИ, ТІЛЬКИ ПЕРЕМОГИ !!!!
Natalia Atroschenko
Щира вдяка, величезна повага і гаряче захоплення! Успіхів Вам, удачі, Нових здобутків і досягнень, Божого захисту і благословіння!
Олександр Перебийніс
Гарний теоретичний виступ. Україну ще вчора потрібно було переводити на принцип загального навчання оборони населення,передовим високотехнологічним забезпеченням ЗСУ, та нерівними методами боротьби з корупцією навіть до введення смертної кари за тяжкі злочини. Нажаль, сьогодні виходить що ми все розуміємо, багато робимо ,але результат повинен бути кращим
Алла Борзаковська
Речь «Мадьяра», это песня нашей ПОБЕДЫ — С ЧЕГО НАЧИНАЕТСЯ РОДИНА !!!!!!
Іван Вавринкевич
Герой, хлопці, дайте йому сильну охорону,бажано перевірену. І то негайно. Людина легенда,наша надія, наша гордість
Dasha Kucher-Popovich
Всю молодь з протестів, разом з сірими картоном лозунгів – у «підрозділ Мадяра». Депутати теж, разом із ШАБУНІНИМ