“Ветерани повертаються у цивільне життя і мають отримати цивільну професію, якщо вони її не мали до цього. За статистикою, ветерани не хочуть повертатись на попереднє місце роботи”, – каже Лапутіна.
За її словами, багато хто з ветеранів хоче відкрити власну справу, “але для цього необхідні відповідні знання”.
“Ми зараз створюємо центри ветеранського розвитку в навчальних закладах на рівні області. Спільно з МОН налаштували там перелік швидких курсів, де людина має отримати сертифікат і потім працювати в іншій сфері”, – розповіла міністр.
Вона зазначила, що для тих, хто не хоче демобілізуватись, також запропонували певні ініціативи.
“Навіть для людей з ампутаціями, наприклад, нижніх кінцівок – вони можуть бути операторами дронів. Адже в людини є великий досвід бойових дій”, – додає Лапутіна.
Крім того, йдеться також про реформу, адже термін “обмежено придатний” не дає змогу людині ані у війську бути, навіть якщо хочеш, ані інтегруватись у цивільне життя.
“У провідних арміях світу такого немає. Люди, якщо хочуть служити, то їм можуть знайти відповідно до їх стану здоров’я роботу і службу, вони відчувають себе гідними, тому що вони продовжують захищати державу”, – підсумувала міністр.
Допомога ветеранам, які повертаються з війни
Нагадаємо, що навесні цього року уряд запустив стратегічний проект переходу українців від військової служби до цивільного життя.
Так, цієї осені у чотирьох областях стартував пілотний проект “Помічника ветерана”, який має меті допомогти військовим повертатися з фронту у цивільне життя. При цьому уряд нещодавно вирішив розширити ініціативу ще на шість регіонів. Наразі, у пілотному проекті є ветерани та члени їхніх родин, ці люди проходять навчання.
Детальніше про те, що відчувають бійці після повернення та чого очікують від соціума – читайте в матеріалі РБК-Україна за посиланням.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.