Ознаки болю в серці
Лікар розповідає, що зазвичай серце починає боліти під час фізичних навантажень. Коли підіймаєтеся чи швидко йдете, ви можете відчуття стиснення, тиск, печіння в грудях чи в області серця. Це ознаки класичної стенокардії.
Проте типовий серцевий біль зустрічаються не більше ніж у 75% випадків. Решта 25% – незвичайні.
“У мене був пацієнт, який ходив до стоматолога і перелікував усі дірки в нижній щелепі, бо вона боліла, а виявилось, що в нього був інфаркт”, – ділиться фахівець.
Важливо розуміти, що є локалізація болю – область серця чи грудної клітини – та місце, куди біль поширюється. Це може бути ліва чи права рука, нижня щелепа, міжлопаткова зона та шия, ліве плече.
Трапляється й так, що болю в місці локалізації немає, а людина відчуває лише поширення в інші місця.
Якщо ви відчуваєте біль у стані спокою чи при зміні положення тіла, це може бути невралгія. Проте без додаткових обстежень ви не можете бути впевненими остаточно, наголошує лікар.
“Насправді боліти в області серця може й ШКТ, наприклад, гастрит, виразка чи рефлюкс, а може боліти спина, м’язи, нерви чи щось із дихальної системи. А іноді й інфаркт може протікати у шлунково-кишковій формі: коли у людини нудота, блювання і болі в епігастрії, а це інфаркт. Тому завжди йдіть до лікаря”, – підсумовує Солощенко.
Зауважте, що проблеми зі спиною можуть лише імітувати болі сердечні, але впливати на серце та його здоров’я – ні.