11.12.23

Павло Невесенко, Андрій Дейнега

Залишати сквер чи розширювати тролейбусне управління? Над цим питанням дискутували депутати та екоактивісти на крайній сесії Рівнеради. Там розглядали питання передачі земельної ділянки у користування підприємства Рівнеелектроавтотранс. Ця територія засаджена деревами, на ній також розташований фонтан.Проти такого рішення виступили активісти та частина депутатів. Інші ж обранці аргументували чому землю треба передати на баланс комунального підприємства. Чим все завершилося знає Павло Невесенко.

Поки рівненські депутати готуються до сесійного засідання, біля зали збираються екоактивісти з плакатами – “дерева краще споруди”. Вони проти виділення земельної ділянки тролейбусному депо, бо на ній знаходяться зелені насадження.

Також нагадують обранцям, саме на цій сесії вони затверджують програму енергетичного розвитку та клімату міста до 2030 року. Одним з головних завдань якої є збереження та розвиток зелених зон у місті.

Натомість в профільному управлінні розповіли, розширення території під будівництво потрібне для того, аби надалі збільшити кількість тролейбусів які курсуватимуть містом.

Потому між депутатами розпочинаються суперечки. Зокрема Роман Денисюк запитав, чи пов’язана необхідність розширення депо із закупівлями дизельних маршруток. Додає, свого часу його фракція писала звернення чи потрібні будуть додаткові ресурси комунальному підприємству, для утримання техніки.

Натомість дехто з депутатів почав звинувачувати інших у спекуляції щодо цього питання. Катерина Марчук зауважила, ніхто не поцікавився чи достатньо ресурсів у тролейбусного депо і чи потребує воно розширення.

Натомість Анатолій Чугуєвець теж розповідає, про маніпуляції. Буцімто у містян може скластись хибне враження, що частина депутатів хоче зрізати дерева, а хтось врятувати їх.

При цьому депутат додав, навіть якщо і віддати ділянку для тролейбусного депо, завжди є варіанти як зберегти сквер з деревами.

А ексочільник Рівного Володимир Хомко наголосив, наразі міська влада знаходиться перед складним вибором у даному питанні. Пояснює чому.

Потому депутат Сергій Васильчук почав звинувачувати фракцію голос у непослідовності. Останні відстоювали думку, що місто має закуповувати екотранспорт, зокрема і нові тролейбуси. Представник Батьківщини нагадав, свого часу останні не голосували за закупівлю нових тролейбусів.

Після тривалих суперечок питання про виділення землі тролейбусному депо вирішили відкласти на довивчення. До наступних засідань депутати мають зважити усі “за” та “проти” у цій ситуації. Бо і комунальне підприємство варто розбудовувати, аби накопичувати новий транспорт у місті. Також не варто забувати й про зелені насадження, які варто зберегти для громади.

Читайте також: ДТП у Вараському районі: внаслідок автопригоди постраждала водійка легковика

Джерело