У навчальних закладах Рівненщини працює 986 фахівців психологічної служби. Про це інформують в Рівненській обласній державній адміністрації.
Діти та молодь є найуразливішими під час війни. Відповідно й звернень до психологів побільшало. Саме тому на Рівненщині продовжують реформувати психологічну службу в закладах освіти. Про це повідомив в.о. голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
Нині у навчальних закладах Рівненщини працює 986 фахівців психологічної служби. Серед них: 62% – практичні психологи, 28% соціальних педагогів, 5% – надають послуги в інклюзивно-ресурсних центрах. Фахівці психологічної служби продовжують підвищувати свою кваліфікацію в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка ініційована першою леді Оленою Зеленською. Впродовж року на Рівненщині відповідне навчання пройшли 164 практичних психологи й 81 соціальний педагог, – розповів Сергій Подолін.
До слова, останнє дослідження Gradus Research, проведене в жовтні 2023 року, показало, що найуразливішою категорією під час війни є діти та молодь. Разом з тим, кожна друга людина віком 13–24 роки чомусь вважає, що звертатися до психолога – це “соромно”.
Нагадаємо, в області був проведений кількісний аудит фахівців, що надають психологічну допомогу. Зокрема, це всі 100% закладів освіти, близько половини закладів охорони здоров’я та майже 70% громадських організацій, які здійснюють свою діяльність на території області.
Читайте також: Скільки пожеж на Рівненщині ліквідували вогнеборці за минулу добу