Безпартійні кандидати “пхаються” у Костопільську міськраду на партійних виборах (аналіз партійних списків)

47 85

Чергові місцеві вибори 25 жовтня 2015 року відбуватимуться за дещо новим принципом: спочатку депутатські місця розподілятимуться між партіями (відповідно до відсотку набраних голосів), а вже потім буде конкурс відсоткових рейтингів між кандидатами у списку кожної з партій. Було це зроблено під соусом переходу до пропорційної системи виборів із відкритими списками. По факту ж, у нас так і залишилась система із закритими списками, але на додачу введено змагальність між кандидатами від одної партії у своєму ж списку. Але, в такій системі при розподілі місць першочергову роль відіграє саме партія і її бренд, її ідеологія та спільне бачення у вирішенні проблем громад.

Якщо ж подивитись на списки кандидатів від партій, що йдуть у міську раду, то 61% кандидатів від цих партій – безпартійні. І це парадокс: на виборах, де в першу чергу важлива партійна складова як цілісної організації, ці партії висувають кандидатів, які не належать до жодної партії!!!!

ПРО ПРИЧИНИ

Пояснення можуть бути різні:

 • наші місцеві партії – скоріше не партії, а просто місцеві вивіски відомих в країні брендів, які навіть залучити партійців не можуть, бо переважно очолюють їх на місцях одіозні особи, які викликають у багатьох людей відразу, чи як мінімум недовіру;
 • люди не хочуть «забруднювати» свою біографію приналежністю до якоїсь політичної партії, бо «брудна політика» – це все ситуативно і незрозуміло яким боком це може вилізти людині в майбутньому, бо багато наших партій нічого крім негативного шлейфу за собою не мають;
 • нинішня система не передбачає самовисування до міської ради, а тому активні і небайдужі громадяни не мають іншого виходи, як шукати політичну партію, яка б їх включила у свій список.

Останньої категорії людей найменше, а тому слабкість наших місцевих парторганізацій є причиною того, що вони включають у свої списки всіх охочих, бо треба ж «на Київ» чи «на Рівне» показати свою роботу і активність: бо чим більше кандидатів, тим краще.

РЕАЛІЇ

Так от, якщо глянути на списки кандидатів, розміщені на сайт ЦВК (http://www.cvk.gov.ua/pls/vm2015/PVM056?PID102=8338&PF7691=8338&PT001F01=100&rej=0&pt00_t001f01=100), то побачимо таку картину:tablica

Можна сказати, що партії, де більша половина кандидатів є безпартійними – це недопартії чи псевдопартії, ситуативне збіговисько людей, які об’єднались заради потрапляння у владу і відстоювання приватних інтересів (чи то своїх, чи то когось іншого), так як вони не об’єднані спільними інтересами як члени певної партії (бо не стали членами партії і вона як організація по представництву спільної позиції їх не цікавить).

ПО КОЖНІЙ ПАРТІЇ

Найкращий показник за кількістю партійців у списку кандидатів у депутати має партія «Народний рух України» (лише 14% безпартійні).

В той же час, дивує показник ВО «Батьківщина» – 100% кандидатів є членами партії. Це може означати, що або партія зробила висновки зі своїх попередніх політичних падінь і структурувалась як організація, або вступ у партію кандидата був обов’язковою вимогою для його висунення.

Протилежний показник має партія «Конкретних справ» – 100% кандидатів є безпартійними!!! Ба більше: партія навіть не має номеру 1 у списку (який не закріплюється за округом і апріорі проходить у міськраду), тобто завідомо не розраховує подолати 5% бар’єр. Взагалі тяжко це назвати партією, скоріше кружок за інтересами.

Подібна ситуація і в партії «Об’єднання «Самопоміч», де 20 із 21 (95%) кандидатів є безпартійними!!! І навіть номер 1 у списку – безпартійний. Так чиї ж інтереси представлятиме такий перший номер: партійні чи приватні?

100% безпартійних кандидатів має також партія «Прогрес», і там також номер 1 списку є безпартійним.

Схожа ситуація до тієї, що є у «Самопомочі», і в партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»: 31 із 33 її кандидатів (94%) є безпартійними. Однак, на відмінну від тієї ж «Самопомочі», принаймні номер 1 у списку від «УКРОПу» є членом партії, що його висунула.

У деяких партій більша половина списку кандидатів – безпартійні, тобто вони є недопартіями чи псевдопартіями, а швидше ситуативно зібраною групою людей, що вирішили використати розпіарений партійний бренд для проходження у міську раду. До таких відносяться партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (55% безпартійних), партія «Сила людей» (64% безпартійних) та Українська народна партія (73%). Наближаються до них Радикальна партія Олега Ляшка (47% безпартійних) та ВО «Свобода» (49% безпартійних).

bezpartijni_kandydaty

ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙ КАНДИДАТІВ

Окремо хотілося б згадати партію «Сила людей»: на державному, та й навіть на обласному рівні очолюють її в більшості своїй достойні, знані молоді політики та активісти, які користуються авторитетом у суспільстві. На рівні ж міста Костопіль представляють її люди, що мають неоднозначну оцінку у костопільчан через скандали із виселенням на вулицю волонтерів (ТОВ «Українська Теплоізоляційна Компанія» Андрія Юзича) та стріляниною по людях (ТОВ «Кольчуга МС» Руслана Мельничука), побиттям селян у Малій Любаші (ТОВ «Кольчуга МС»), спробою зірвати сесію міськради (А.Юзич, Р.Мельничук та співробітники ТОВ «Кольчуга МС»), недопущенням на звітно-виборчу конференцію БПП «Солідарність» окремих її членів (ТОВ «Кольчуга МС» «забезпечувала охорону»), використанням підроблених документів на керування автомобілем (начальник охорони ТОВ «Кольчуга МС» Максим Регеза). Крім того, 11 із 25 кандидатів (44%) виборчого списку партії «Сила людей» до міської ради – працівники вищезазначеної охоронної фірми. Таке враження, ніби керівництво цієї партії монополізувало владу і записало туди всіх своїх працівників, а потім і висунуло їх депутатами. В такому разі можна було в перейменувати партію, наприклад у «Сила людей Кольчуги МС», і тоді спокійно говорити, що кандидати представлятимуть інтереси цієї фірми, а не місцевої громади.

Особливістю партій «Народний рух України», ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та «Конкретних справ» є порівняно велике представництво серед їх кандидатів осіб, що є працівниками органів місцевої влади або ж їх комунальних підприємств (в середньому 27% від списку). А це означає, що вони уже мають відношення до міської влади та стану справ у місті.

В той же час, найбільше безробітних кандидатів у президентської партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (11 осіб або 38% у списку) та у партії «УКРОП» (9 осіб або 27% у списку). В Українській народній партії найбільше кандидатів, пов’язаних із сферою соціального захисту (6 осіб або 20% у списку). Можливо, саме ця категорія громадян і стане їх електоральною базою.

ВИСНОВКИ

Таким чином, відвертими псевдопартіями, що ідуть на вибори у Костопільську міську ради, є партії «Конкретних справ», «Прогрес», «Об’єднання «Самопоміч» та «УКРОП». Наближається до них Українська народна партія та партія із сумнівною репутацією «Сила людей». Певно, було б дурницею голосувати за такі утворення, що не є партіями по своїй суті.

Не викликають також довіру на місцевому рівні партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (великий відсоток безпартійних і безробітних) та «Європейська партія України» (через нечисельність списку кандидатів, та й можливо вона бере участь у виборах лише «для кількості» у масштабах області).

Лишається відкритим питання і щодо ситуації із партійною приналежністю у списках кандидатів ВО «Батьківщина» (різко вона контрастує з іншими партіями), в той час як наближаються до поняття партії і мають менше половини безпартійних кандидатів у списках ВО «Свобода» та Радикальна партія Олега Ляшка.

За ознакою безпартійності кандидатів у списку партія «Народний рух України» виглядає найбільш організаційно оформленою і вибудуваною на фоні решти партій, що беруть участь у виборах до Костопільської міської ради.

Вадим Жигадло, політолог

Вам також сподобається Більше від автора

47 Коментарі

 1. садомазопоміч каже

  а хто в нас рекордсмен по кількості тушок в Костопільських місцевих радах??? не знаєте??? а спитайте у ВО “Батьківщина, що в них залишилось від їх фракцій 5 річної давнини, 100% партійність кажете??? а Талащука, Середу, Бреус хто привів, га??? 100% партія тушок….

  1. Вася каже

   Саме цікаво що вас всіх беруть ще й з флангу друзі Талащука , Середу, Бреус скачучи у списках Народного Руху паплюжать ім’я Чорновола!!!!!!!!!!!!!!

 2. Хіх каже

  Шановний автор, свій партійний білет засуньте собі в попу. Людиною потрібно бути і фахівцем, і люди підтянуться. Вибори все покажуть, хто є хто. Надіюсь більше пройдуть люди із Укропу, УНП, Конкретних справ, Народного руху.

  1. Каля каже

   Перший в Народному Русі людина яка займалася репресіями і агітацією за Яноковича

    1. Костопільчанин каже

     http://www.cvk.gov.ua/pls/vm2015/PVM056?PID102=8338&PF7691=8338&PT001F01=100&rej=0&pt00_t001f01=100 – є можливість перелянути всі списки до Костопільської міської ради ( і Народного Руху, і Батьківщини, і решти..) та самостійно дати оцінку.
     Пропоную усім не піддаватися маніпуляціям та голослівним звинуваченням. Люди, які не мають за собою нічого, намагаються лише очорнити інших, така в них тактика. Можливо на інше не здатні.
     Як на мене, то краще обрати молодих, професійних, порядних та освідчених людей. Крикуни і ті що люблять обливати брудом скоріше за все і так пропхаються, але чи буде знову з них якийсь толк ?.

 3. Микола каже

  В даному дослідженні помітний почерк професіонала, є деякі фрази, які використовують політологи – автор намагається провести аналіз партійної приналежності кандидатів, фаховості і сфер зайнятості кандидатів. Робота проведена чимала. Але, як на мене, потрібно було також зачепити “партійне” минуле кандидатів – хоча б приналежність до сумнозвісної Партії регіонів. Явно прослідковується симпатії до ВО “Батьківщина” і особливо до РУХу. До речі, саме в партії “Народний рух України” є колишні члени Партії регіонів та її активні діячі!
  Напрошується питання: “Чи не Андрій Ткачук замовив дану статтю?”, оскільки його РУХ в цьому дослідженні за словами автора “виглядає найбільш організаційно оформленою і вибудуваною на фоні решти партій”.
  Отож чекаємо продовження стосовно “партійного” минулого кандидатів, “тушок” і перебіжчиків у радах, родинних зв’язків тощо…

  1. Редактор каже

   То може Ви визначитесь, проведений аналіз фактажу і статистики, чи стаття написана “під когось”? Дякуємо за коментар, але Ви суперечите самі собі. До речі, для костопільчан такі матеріали є настільки новинкою, що все абсолютно сприймається “під когось”, “для когось” або “проти когось”. Відтак, реагувати на закиди про замовність/упередженість, вважаємо справою несерйозною.

   1. Микола каже

    Ще раз повторюю – фактаж та статистика викладені не в повній мірі, оскільки подання в виборчу комісію не містить повної інформації про кандидата. Чому автор обійшов “гострі кути” в біографії деяких кандидатів? Очевидно він або не місцевий, або заангажований – ,на мою думку, схоже на друге. Якщо автор претендує на суб’єктивний аналіз, то повинен попортатися в минулому кандидатів, особливо “партійному” минулому. Я чомусь впевнений, що він робити цього не буде, оскільки неважко знайти цікаві для виборців факти: 1) Співак Роман проводив агітацію за висуванця від Партії регіонів Василя Осадчука; 2) Захожий Борис та Луцовят Василь тісно пов’язані з Тильманом Василем; 3) Шибковський Валерій – зять Кашицького Володимира, який фінансував Партію регіонів на Костопільщині – це лише ті факти, які лежать на поверхні і які відразу згадалися.
    Соромно має бути редактору захищатися за Костопільський РУХ! Прикро, що Андрій Ткачук хоче “в’їхати” в міську раду на чесному імені Чижова Юрія та святій пам’яті Чорновола.

    1. Костопільчанин каже

     Я так думаю, що той же Юра Чижов – людина абсолютно самодостатня, до того ж принципова та порядна. З будь-ким він точно справу мати не буде, тим паче в політиці. Тому, якщо він обрав Народний Рух – то його вибір потрібно поважати, як і вибір кожного з нас.

     1. Микола каже

      Не перекладайте, будь ласка, з здорової голови на хвору. Юрія Чижова ми тут не обговорюємо, оскільки він, порівняно з більшістю кандидатів від РУХу, є порядною людиною. Питання полягає в тому, що в списку присутні колишні регіонали та їх прихильники. Так дійсно, Юрій Чижов зробив свій вибір, певно, не знаючи, що поруч з ним у списку є колишні регіонали. Висновок очевидний – Андрій Ткачук підставив порядну людину!

    2. Автор каже

     пане Миколо, завданням статті було показати партійну, організаційну слабкість місцевих політичних сил на виборах, де ключову роль при розподілі мандатів відіграватимуть саме партії як “інституційно оформленні виразники спільних інтересів та поглядів”. а досліджувати “партійну історію” чи динаміку політичних поглядів усіх кандидатів (чи принаймні якоїсь їх частини) в мене, повірте, немає ні часу, ні можливості. бо це, елементарно, треба в декількох реченнях чи навіть абзацах описати про КОЖНОГО із приблизно 7-10 представників одного якогось списку. а це фактично обширна стаття на одну якусь партію з її списком. а списків є більше десяти. а якщо когось не згадаєш – знову тикатимуть і кричатимуть ніби десь комусь на замовлення пишеш. тут неймовірно тяжко всім догодити. але якщо у Вас є бажання, натхнення і можливості – то думаю редакція сайту з радістю розмістить Ваші статті.
     а щодо прихильності чи то до БЮТу, чи то до НРУ, чи до будь-якої іншої політичної сили – не я ж формував списки їх партій. я всього лиш проаналізував дані із сайту ЦВК. та й статтю вирішив написати лиш через те, що обурила велика кількість безпартійних на цих партійних виборах

     1. Микола каже

      Авторе, завдання статті було показати, який хороший і організований осередок Костопільського РУХу і паралельно похвалити Костопільську Батьківщину. Я доре розумію кому це вигідно і хто за це платить (хто замовив оду). Але я розумію і інше, якщо політологу поставити завдання відшукати якість позитивні факти про ту чи іншу партію, то він це зробить; немає різниці чи то РУХ, Батьківщина, Самопоміч, Свобода, Ляшко тощо та хоч Опоблок або Конкретні справи, завжди можна партію подати як з позитивної так і з негативної сторони.
      На мою думку, дане дослідження стосовно партійності кандидатів не є таким вже й актуальним. Правильно хтось з коментаторів написав про Батьківщину, яка до Костопільської районної та міської рад завела по 16 депутатів, а під кінець каденції їх заледве до купи можна було зібрати – розбіглися хто куди. Думаю з РУХом буде теж саме, оскільки їх об’єднала не ідеологія, а меркантильні інтереси заступника мера Ткачука. Ось це і є тема спаравжнього і актуального дослідження, виборцям потрібно показати, що буде з тою чи іншою партією після проходження її кандидатів до місцевих рад.
      P.S. Якщо не хочете зіпсувати собі репутацію незалежного, об’єктивного та компетентного експерта у сфері політології, то більше не пишіть таких заказух, бо авторитету та поваги замовні статті Вам не додадуть!

     2. Автор каже

      пане Миколо, Ви не можете знати, яке завдання я ставив перед собою, коли починав писати статтю. при всій повазі. а те, що я отримав такі результати – то від цього відштовхуватись і будувати свої здогадки вкорінь неправильно, і не треба переплутувати причину і наслідок. я у статті згадував, що такі результати БЮТу є дуже сумнівними і певно причини не у сильній організаційній оформленості цього місцевого об’єднання. про НРУ – на даний момент вони по критерію кількості безпартійних кандидатів виглядають найкраще. це все. завжди є кращі, а є гірші. не знаю, чому саме Ви акцентуєте увагу на цих двох політ.силах, а не говорите про інші, типу РПЛ чи БПП (як середняків дослідження), або Прогрес чи Конкретні справи (як аутсайдерів). якщо у Вас особисті антипатії до якихось місцевих партій і їх членів – то не треба на основі цього ставити під сумнів мою роботу. дякую.
      а якщо Ви вважаєте статтю неактуальною, то я вже писав: ніхто не стримує Вас написати статтю на тему, яка Вам видається важливою. я фізично цього зробити не зможу. а от чути звинувачення замість конструктивної критики (це стосується й інших коментарів), коли просто сідаєш щось написати, – то вже трохи образливо.

     3. Микола каже

      Авторе, Вам не набридло мати електорат за лохів? Всі добре знають звідки вітер віє і кого Ви на цьому сайті піарите. Колись був ще такий “незалежний” журналіст Іван Швая, сайт якого тепер служить рупором Самопомочі. Тільки біда в тому, що цей сайт, окрім Самопомочі, ніхто не читає. Не скочуйтеся, будь ласка, до їхнього рівня, бо Ви на своєму сайті останнім часом тільки цим і займаєтеся, занадто часто висвітлюєте тільки потрібних Вам людей.

     4. Автор каже

      пане Миколо, я не є ані власником сайту, ані його адміністратором чи редактором, і навіть не його журналістом. я всього лиш написав статтю і запропонував її опублікувати тут, при чому підписався власним ім’ям під нею, а не якимось псевдонімом. тому Ваші закиди до мене як до автора і до сайту як до ресурсу для розміщення статей – це дві великі різниці. будь ласка, не плутайте. а якщо маєте пропозиції щодо діяльності сайту чи хочете висловити власне незадоволення його роботою – звертайтесь безпосередньо до редактора. вдячний за розуміння!

 4. Костопільчанин каже

  Цікава стаття. Досить професійно здійcнено аналіз. Базується на конретних цифрах і даних, які, я так розумію, самі ж партії і подавали. Стосовно більшості висновків можна погодитися. Народний Рух дійсно виглядає досить сильно. Для мене особисто вагомий той факт, що в їх списку Юрій Чижов – людина, яка надзвичайно багато зробила для хлопців, що їхали служити на схід. Судячи з роздратованості окремих коментаторів РУХ реально на цих виборах може залишити багатьох позаду. Було б непогано і надалі бачити подібні аналітичні речі, сайт від цього виграє.

  1. Микола каже

   А Ви аналізували і інші списки кандидатів до рад? Чи лише один Юріи Чижов допомагав мобілізованим? Можливо були й інші волонтери? У Костопільчанина погана пам’ять, якщо він забув про Тершака, Заваду, Алексейчука, Вороб’я тощо. Дуже прикро, що очі у Вас відкриті тільки на список РУХу. Перед тим, як писати таку дурню ” РУХ реально на цих виборах може залишити багатьох позаду” подумайте над тим, що цю партію відновив Денисюк лише для того, щоб протягнути до міської ради свою праву руку по фінасових та земельних махінаціях Андрія Ткачука!

   1. Костопільчанин каже

    Висловив свою думку, стаття написана професійно, а скоро костопільчани дадуть свою оцінку кожному.

   2. голодний кіт каже

    Миколо, не записуйте тершака до волонтерів, бо стидно не знати хто такий тершак. Це кончіта, продажна с…а, яка думає лише за гроші і якому наплювати на біцйів. Його головна мета у всій цій ситуації – набити свої кармани, у тому числі, за рахунок втридорога перепродуючи те, що ало б бути безкоштовним для бійців АТО. Тершак – гірше самого конч..го регіонала!!!

 5. садомазопоміч каже

  стосовно РУХу, ніхто не пам’ятає чим вони займались три-чотири роки назад, чи може два, ну навіть рік назад??? мабуть, чи мешканці Костополя сліпі, чи глухі, шо в упор того “руху” не було видно і чути, а тут бабац, така “поважна” партія. Якщо з того списку забрати Чижова, то там нема за шо голосувать. А регіонал-борець Захожий шо там робить, тоже “патрійот” ))??? і ще купа регіональних прихлєбатєлєй

  1. Простий каже

   Коментар садомазопомічника у стилі свободи.
   Відчувається рука Юхневича.

   А чи хтось пам”ятає, з чого у більшій мірі почались події на сході України?
   Нагадаю: із запропонованого В.Кириленком (ВО Батьківщина) законопроекту Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України “Про засади державної мовної політики”, який у білшості своїй члени ВО “Свобода” також підтримали та ще й називали своєю перемогою. Про це вже забули?
   Свобода приклала руку до роз”язання війни на сході і це факт.

   Дослівно зі слів І.Фаріон: “Попри те, найбільшою нашою перемогою у майданівському парламенті VII скликання стало скасування путінського “мовного” закону Колесніченка-Ківалова у найтяжчі дні лютого 2014 року. За це рішення проголосувало 232 депутати: себто всі з тодішніх опозиційних фракцій ВО “Свободи”, ВО “Батьківщини”, “Удару”, крім двох депутатів – Ірини Луценко і Мустафи Джемілєва, і навіть долучилися до скасування цього путінського закону деякі регіонали… Проте тодішній виконувач обов’язків Президента України О. Турчинов не підписав його до виконання. Свою мотивацію він згодом виклав у листі до Конституційного Суду (вх. 2/2496 від 24.11.2014): “…прийняття Закону України “Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України “Про засади державної мовної політики” призвело до загострення соціальної напруги та створило умови для політичних спекуляцій”

   Тому, пеш ніж обливати будь-кого брудом – відмийтесь самі.

   Що стосується РУХу, то я вважаю, що напевне і самі члени РУХу не у захваті від оркемих його членів, але не у тому річ. Проаналізуйте висловлюваня усіх партій, які беруть участь у цих виборах і назвіть хоча б одну з них, хто не обливає брудом когось із понентів у той чи інший спосіб.
   Не будучи прихильником РУХу, хоча це одна із настаріших партій, якщо пригадати, але від них не чутно жодних образ в адресу бдь-якої іншої партії чи кандидатів.
   Ото ж робіть висновки самі.
   Особисто я можу відверто сказати, що не був прихильником РУХу ніколи, але проголосую за РУХ, бо у цьому є полягає суть вільного волевиявлення. І це буде кращий варіант, ніж голосувати за будь-яку іншу партію, які у своїй суті є лише бізнес-проектами окремих осіб.
   P.S. Це не означає, що слід робити як я, але, здійснюючи своє волевиявлення – будьте свідомими громадянами, включайте свої мізки і не живіть чужим розумом))

   1. садомазопоміч каже

    стрєлкі не нада переводить на глобальні проблеми і руки, свободу, фаріон, кіріленка – ДЕ ТОЙ ГРЬОБАНИЙ РУХ БУВ ОСТАННІХ 5 РОКІВ В КОСТОПОЛІ???? відповідь понятна – в чиїйсь задниці…а те що рух був ініціатором незалежності України – не стало приводом для війни, нє? шо більше расєю турбує – якийсь там мовний закон чи так звана незалежність “здобута” рухом??? те, що рух робить ставку виключно на міськраду(в обласну чогось навіть не рипаються, а в район список так, для форми) якраз і говорить що є бізнес-проектом під одну людину. Так Андрію?

    1. Простий каже

     о, скільки г… полилось… аж противно. Певне свобода багато зробила за 5 років існування. Нагадаєте здобутки свободи? Чи вам перерахувати на в межах трьох пальців ваші здобутки? таке враження, що у нас свобода як ланцюговий пес в оркемих руках. Для понту де потрібно і не потрібно погавкати. А ваш Юхневи чомусь притих, як у міську раду прийшов, хай навіть і у статусі когось там у неформальній громадській раді з благоустрою, чи як там? чи вказати як він свої інтереси вирішує під шумок. Вже чомусь не гавкає. Певне кістку свою з барського столу костопільських мужів отримав? блювать від вас вже хочеться.
     Щодо витоків незалежності з рухом на чолі, то це, зауважте, не я сказав. А от свобода як раз то прикладає руку до деструктивних подій в державі.
     Де був рух 5 років? я не знаю, але і не вам судити про рух, бо вони залишили позитивнйи слід в історії україни і її незалежності, а от щодо ваших висловів щодо незалежності та її ролі у подіях на сході з приплюсованою рашкою, то такої білої гарячки навіть Бовикін не писав.
     А якщо в цілому, то гадаю, вам від роду років 20 і про рух ви від ваших трипалих свободівців і чули. Не більше. Не позортесь таке писати, недалекі…))

     1. Франк каже

      Прочитавши всі коментарі, роблю висновок: коментатори стосовно руху попали точно в ціль. Це збіговисько під вибори зібрав мер для того, щоб Ткачук знову опинився на посаді заступника. Навіщо новий заступник? Андрійко перевірений та навчений, а Денисюк хитрий і гроші вже сам брати боїться. Але рано чи пізно відповідати комусь доведеться…

   2. Франк каже

    Простий, ти з головою дружиш? З такими закидонами тобою або має СБУ цікавитися, або тобі дорога прямо в Опоблок. Додам, відразу помітно, що ти боягуз та посіпака сепаратистів, і Юхневичу своє дзявкання ти ніколо прямо в очі не скажеш! Краще сюди нічого не пиши, оскільки вичислити тебе досить реально!

    1. Простий каже

     ще один…))) вас там ще не верне від самих себе?)) франк, сдомазосвобода, ви реально біситесь від того, що збіговсько, зібране мером, вам реальний конкурент? якщо це дійсно зібране мером кодло, то вам, принаймні учитись і учитись у того самого мера, і того андрійка. А юхневичу і не збираюсь нічого казати особисто, бо він не вартий того… трипалий…

     1. Франк каже

      Для тих, хто з першого разу не розуміє, напишу ще раз: «Якщо та такий правдоруб, то скажи прямо у вічі Юхневичу, а якщо не збираєшся казати особисто, то й не пиши нічого, оскільки своїм коментом ти зайвий раз доводиш, що боїшся. Ти типовий диванний або кухонний патріот, або по простому тріпло. Таких як ти, не поважають. Настане час, коли тобі самому від себе буде бридко!»

    2. Простий каже

     ага, особлвио твої коменти цікаві. чорновіл + незалежність і відношення вказаного до подій на сході. ти в натурі д…б, чи розумом бідний? твої коменти – коменти сепаратиста. такого як на сході. і саме тобою має займатись сбу, утирок

 6. Юрій Харченко - УКРОП каже

  Як на мене проведений аналіз виглядає дещо надуманим. Чи належить кандидат до політичної партії з якою йде на вибори чи ні, як на мене не має принципового значення. Головне – щоб людина підтримувала погляди тієї політичної сили, з якою йде на вибори, причому робила це і після виборів.
  Стосовно нашої партії (УКРОП): дійсно, у нас у виборчому списку багато позапартійних людей. Ми в районі партія молода (зареєстровані в серпні цього року), і ми не ставили до кандидатів обов’язкової умови членства у партії для того щоб попасти у наш список. У нас до кандидатів було дві вимоги: не бути в минулому членом Партії Регіонів та розділяти ідеологію нашої УКРОПУ. Насправді, на даний час у нашому виборчому списку більший відсоток членів партії, ніж це вказано у проведеному дослідженні: частина з наших кандидатів виявили бажання вступити в УКРОП вже після затвердження виборчого списку.

 7. Автор каже

  пане Юрію, то може спочатку треба було сформувати та якось розбудувати партію, знайти і перевірити спільні точки і погляди з однодумцями, а вже потім висуватись на вибори як організаційно оформлене, а головне спроможне об’єднання? адже не даремно є прислівя “хто спішить, той людей смішить”.

 8. ого-го каже

  Апять купа крику… Неважно любите ви Юхн. чи ні, але свобода довольно такі грамотно побудувала свої спискі, тітушок в них немає вопше. Краще Свободи виглядає БАТЬКІВЩИНА. Оце понімаю партія. Високі посади, хороший лідер, розумні менеджери якім можна довіриться. З попередніми авторами соглашаюся тількі в тому, шо стаття написана під замовлення руху. А Я за Юльку!!!

 9. Патріот каже

  Пацюрківський М. А.- 1 номер Народного Руху не топчіть ім’я Чорновола !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. Костопільчанин каже

   Дивлячись скільком коментаторам Народний Рух України став поперк горла, передивився їх список в міську раду повністю і детально. В порівнянні з багатьма місцевими скандалістами – досить нормальний.
   Особисто знайомий з Чижовив, Мельником Андрієм, Євгеюком Сашою, Кошелєвим, Власюком Вадімом – адекватні толкові хлопці.
   Кравчук Юра, наш місцевий альпініст – також відомий і шанований чоловік. Аналогічно і Дідовець Алла Григорівна – костопільський нотаріус.
   Висновок напрошується такий: ті, хто поливає брудом Рух, просто заздрять, ну – або бояться. А головне – самі того не розуміючи працюють на РУХ, бо стимулють людей детально поцікавитися ними, фактично рекламують.

   1. Микола каже

    Костопільчанине, прекрасно зрозуміло, що Ви і є один з кандидатів від РУХу. Не потрібно тут писати “Особисто знайомий з Чижовив, Мельником Андрієм, Євгеюком Сашою, Кошелєвим, Власюком Вадімом – адекватні толкові хлопці. Кравчук Юра, наш місцевий альпініст – також відомий і шанований чоловік. Аналогічно і Дідовець Алла Григорівна – костопільський нотаріус.” Це лише одна сторона медалі, але є друга – колишні регіонали Захожий і Луцовят та посіпака регіоналів – Співак, перебіжчик Озарчук тощо! І висновок напрошується такий: зовсім це неякий не РУХ, а звичайна каналізація або септік, куди постікалося все що завгодно або іншими словами “ложка дьогтю спортила бочку з медом”, хоча в цій ситуації зовсім не ложка, а цілісінький черпак!

    1. Костопільчанин каже

     В кожного своя думка. Я висловив свою позицію виборця, якому противно читати різну дурню. Напевно кожен, читаючи ті помиї, що пишуть особливо обдаровані коментатори, зробить для себе свої висновки.
     Мої ж такі – брудом поливає інших лише той, хто сам повністю в ньому. І він точно не вартий жодного голоса, зокрема й мого. Людина порядна ніколи і нікого не паплюжить.

     1. Микола каже

      Вам не набридо одне й те ж саме писати про те, що в кожного своя думка. Своя думка може бути на якусь подію, про якусь людину, про жінок, про погоду тощо, але в даній ситуації є конкретні факти, які підтверджують нечистоплотність кандидатів від РУХу. І саме порядні люди для того і є, щоб викрити таких непорядних кандидатів, які заради перебування в міській раді готові перебігти в будь-яку партію, при чому, зовсім не переймаючись про своє нанебне минуле. Потрібно було думати раніше, коли присягали регіоналам, що рано чи пізно все відкриється і набуде розголосу! Тому не потрібно тут писати про свою думку, оскільки у Вас її немає, бо як видно з коментарів у Вас немає найголовнішого – того, де виникають думки!

 10. Костопільчанин каже

  Якщо позиція та думки інших людей не збігаються з вашими, це не привід вважати себе розумнішим від них. Якщо ж хотілося вкотре показати свою невихованість – то це вдалося.
  А взагалі то, якщо хочете когось в чомусь переконати – пропонуйте альтернативу. Скажіть, хто на вашу думку є достойними людьми, запропонуйте. Думаю, що і я, інші читачі уважно прочитаємо, та й подумаємо. Костопіль невелике місто, всі добре знають хто є хто. Люди не такі дурні, щоб їми маніпулювати. Чекаємо пропозицій найдостойніших….
  Якщо ж пропозицій не буде, то вся ота дурня, що написана – це звичайна заздрість людини, яка окрім того що поливати всіх брудом, нічого більше не вміє. Шкода час на таких витрачати.

  1. Микола каже

   Альтернатива РУХу є, вона давно виборцям запропонована і на відміну від РУХу не з’явилася за 2 місяці до виборів. Виборці, до речі, недурні і самі цю альтернативу оцінять. А стосовно Вас, то я не бачу сенсу щось пропонувати, оскільки крім прорегіоналівського РУХу Ви нічого не бачите. Ваша теза ” Шкода час на таких витрачати.” стосується саме таких як Ви: недалекоглядних, не здатних мислити і аналізувати, заангажованих і засліплених, просто тупих людей!

   1. Костопільчанин каже

    Дійсно, якщо людина не знає, що Народному Руху України вже понад 20 років, то тут і казати нічого, .. питання освідченості…. Інша справа, що комусь не подобається, що ця партія судячи з усього повноцінно відновила свою діяльність. Що більше в таких коментаторах переважає – заздрість, боязнь чи елементарна невихованість – незнаю. Та це, напевно, проблема світосприйняття такого окремого індивідума.
    Повторюсь – розумна людина – доносить свою думку культурно, без бруду та пропонуючи альтернативу. А тут ні першого, ні друго, ні третього…
    Решту помиїв особистого плану коментувати не варто.

     1. Микола каже

      А ви пане, “старий”, “простий”, “голодний кіт” чи як вас там, вже хрестики на регіоналівському РУХу ставите?

    1. Микола каже

     Ви особисто яке маєте відношення до РУХу 1989-го та 1990-их років? Про справжній український РУХ, а не ваш прорегіоналівський я знаю набагато більше ніж ви собі думали, це по-перше, а по-друге, я також спілкуюся з справжніми рухівцями, тими, що пам’ятають виселення на Сибір та переслідування від КГБ, то вони, коли побачили у ваших списках колишніх регіоналів та їхніх прихвостнів, то відразу від такого “руху” відійшли вбік, щоб не мати нічого спільного з вами! Закінчиться виборча кампанія і від вашого регіонівського руху й сліда не залишиться, тому писати про відродження РУХу і про повноцінну діяльність – це просто смішно. І ваші борці та співаки ніколи не відмиють своє ганебне минуле!!!

     1. Костопільчанин каже

      Не треба нервуватися, все буде добре, життя покаже з ким і що буде.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.