Пн. Чер 17th, 2024

Так, можливість встановлення нових шипів на шини замість загублених існує, проте цей процес має свої особливості та обмеження.

Питання відновлення шипів на зимових шипованих колесах особливо актуальне для водіїв, які хочуть продовжити термін служби гуми та зберегти її експлуатаційні характеристики. У цій статті магазину Autoshini.Com розглянемо, наскільки це реально, які труднощі можуть виникнути і що необхідно враховувати під час встановлення нових шпильок.

По-перше, варто зазначити, що шипи на зимових шинах встановлюються у спеціально передбачені для цього отвори. Ці отвори мають певні розміри та конструктивні особливості, які забезпечують надійне кріплення. При експлуатації автомобіля частина шипів може випасти через природний зношування, стиль їзди, умови експлуатації або інші пошкодження. Теоретично встановлення нових шипів на місце випалих можливе, але є кілька важливих аспектів, які потрібно враховувати.

По-друге, якість та безпека відновлених шин залежать від правильності встановлення шипів. При самостійному монтажі нових шипів без спеціального обладнання та навичок висока ймовірність нерівномірного монтажу. Дисбаланс може погіршити керованість машини, зашкодити балансуванню автошини, збільшити гальмівний шлях і навіть призвести до аварійних ситуацій. Багато джерел рекомендують проводити подібну процедуру у спеціалізованих майстернях, де є відповідне обладнання та кваліфіковані фахівці.

По-третє, не всі автошини підходять для самостійного обшипування. Якщо пази пошкоджені або зношені, новий шпилька може не триматися так само надійно, як оригінальний. Відновлені шини можуть не відповідати стандартам безпеки та вимогам законодавства, що може призвести до проблем при техогляді або у разі ДТП.

Форма шипів на зимовій шипованій гумі

Форма шипів так само має значення, не забувайте, що виробники пішли далі і встановлюють особливу подушку «raquo; під шип, все це робиться у заводських умовах на спеціалізованому устаткуванні. Відновлення подушки неможливе, і це треба прийняти.

Якщо звернутися до лідера в сегменті шипованої гуми – Нокіан, на офіційному сайті є інформація, яка свідчить, що самостійне обшипування не доцільне. Нові шипи не можна встановлювати замість від’єднаних, оскільки вони не залишаться в отворах після кількох десятків кілометрів.

Європейські виробники часто випускають колеса без шипів, наприклад із Сербії, для самостійного шипування. Багато європейських країн забороняють їзду на шипованій гумі на законодавчому рівні. Як показує зворотний зв’язок клієнтів магазину Autoshini.Com, подібні рішення не відрізняються надійністю, часто можна зустріти відгуки про практично повне розшипування коліс після 10 тис км, або про іржу, оскільки використовуються бюджетні матеріали для максимального здешевлення послуг.

Укладаючи, можна сказати, що встановлення нових шипів замість тих, що від’єдналися, можливе, але потребує уважного підходу та професійних навичок. Самостійне встановлення не рекомендується через високий ризик неправильного монтажу та пов’язані з цим проблеми. Якщо ви зіткнулися з необхідністю відновлення, швидше за все зимові умови експлуатації не виділяються великою кількістю снігу та льоду. Часта їзда голим асфальтом лише погіршує гальмівний шлях і сприяє швидкій втраті шипів.

У подібних умовах магазину Autoshini.Com рекомендує купувати нешиповані зимові колеса, де вибір моделей куди більше, а ціни нижчі.

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.