Адже такими документами українці активно користувалися на початку повномасштабного вторгнення

Українцям для перетину кордону необхідний закордонний паспорт. Деякі громадяни обирають продовження терміну його дії замість оформлення нового. Однак  у країни Шенгенської зони з таким паспортом в’їзд обмежений.

За оновленими правилами, продовжений паспорт не дає права в’їзду до Шенгенської зони.

 

Виняток — іноземці-резиденти країн Шенгену або власники довгострокових віз. Але й у цих випадках остаточне рішення ухвалює прикордонник чи авіаперевізник.

Громадяни України, які є резидентами країн Шенгенської зони, перед поверненням мають оформити новий паспорт в Україні або звернутися до консульства за кордоном.

Як продовжити закордонний паспорт?

Продовження терміну дії є безплатною консульською послугою, що надається у дипломатичних установах за попереднім записом або в порядку живої черги у визначені години.

Подати заявку можна не раніше ніж за два місяці до завершення терміну дії документа. Консул робить відповідну позначку у паспорті, продовжуючи його ще на п’ять років.

Для цього потрібно надати:

  • оригінал паспорта та його копію;
  • свідоцтво про народження та копію (для продовження дитячого паспорта).

Українцям, які планують виїзд за кордон, варто заздалегідь подбати про отримання нового документа, щоб уникнути можливих проблем під час перетину кордону.



Джерело