Ср. Вер 18th, 2024

4 вересня за новим церковним календарем вшановують пам’ять єпископа Вавили

Також 4 вересня відзначають свято ікони Божої Матері «Неопалима Купина». 

Перед іконою «Неопалима купина» віряни моляться про захист від пожежі й допомогу в подоланні гріха. У давнину також із цим образом обходили палаючу хату під час пожежі.

4 вересня наші предки ворожили по цибулиному лушпинні. Якщо його після збирання цибулі залишалося багато, значить, майбутня зима буде сніжною і холодною. Якщо лушпиння було мало, то не варто чекати багато снігу і сильних морозів.

До цього дня наші пращури вже закінчували збирання сіна на полях і овочів на городах. Починалася підготовка до осені – чоловіки лагодили вози, точили сільськогосподарські інструменти, оглядали льохи та сараї. Жінки готували домашню консервацію.

Особливо корисними для здоров’я сьогодні вважаються сирі ягоди.

Що не можна робити 4 вересня

Згідно з повір’ями, цей день – один з найбільш пожежонебезпечних в році. 4 вересня не можна не тільки розводити вогонь, але навіть дути на нього, намагаючись загасити.

Заборонено 4 вересня лаятися поруч з полум’ям. У народі вірили, що так можна сильно розлютити його. Якщо ж почнеться пожежа, то загасити її вдасться тільки молоком, пивом або квасом.

Не можна 4 вересня нічого брати в борг, в тому числі речі і їжу. Інакше, за повір’ям, цілий рік вас переслідуватимуть злидні. 

Цього дня не можна давати милостиню жебракам, особливо з рук в руки. Наші предки вірили, що так можна «заразитися» бідністю.

Також наші предки говорили: достаток піде з дому, якщо в цей день почати перераховувати свої накопичення (фінансові та продуктові), а тим більше хвалитися ними. 

Народні прикмети на 4 вересня

  • День видався непогожим і дощовим – осінь буде сухою.
  • Великі мурашники в лісі – до сильних морозів взимку.
  • Багато горобини – до холодної зими.



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.