Нд. Лип 21st, 2024

Відповідне рішення ухвалив виконком 

У Рівному суттєво зросла кількість запитів на догляд за літніми родичами або особами з інвалідністю. 

До початку повномасштабного вторгнення за оформленням догляду у місті зверталося близько 25 осіб, торік було вже 360 запитів, майже стільки ж надійшло до Департаменту соціального захисту за 5 місяців цього року.

Доглядальникам при цьому з місцевого бюджету виплачують компенсацію по догляду, і залежно від доходів розмір щомісячного платежу коливається від 64 гривень до 2920 гривень. Наприклад за увесь 2022 рік сума таких виплат складала 3 мільйони 200 тисяч, а за шість місяців 2024 року вже становить 3 мільйони 300 тисяч гривень. 

На сьогодні фінансують тільки догляд за родичем у випадку спільного проживання з ним. 

За словами директора департаменту соціального захисту Рівнеради Олени Петрик, факт догляду і призначення виплат є підставою для отримання відстрочки від мобілізації.

 

Можливо чимало військовозобов’язаних вирішили скористатися цим правом. Адже з усіх запитів які отримали у Рівному цього року, 250 від чоловіків і тільки 70 від жінок. 

Тож за рішенням членів виконкому усі дані чоловіків, які звернулись за компенсаційною виплатою фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі передаватимуть до відділу з питань мобілізаційної підготовки Рівнеради. Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.