Щорічно, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Це одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революцій, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Про це повідомляють в Рівненській ОДА.
Доленосні події пригадали й на Рівненщині. В залі Рівненського обласного краєзнавчого музею відбувся захід “Виклики історії: Майдан. Революція Гідності та Свободи”.
Поділитись власними спогадами зібрались безпосередні учасники тих подій, активісти, громадські діячі та студенти.
Революція Гідності — це не лише про захист власних свобод та незалежності, але й загальнолюдських цінностей. Я брав участь в обох революціях і не міг вчинити інакше. Адже люди відстоювали свої конституційні права, а я був серед тих депутатів Верховної Ради, які приймали нашу Конституцію. Відтак, не міг залишатись осторонь, – розповів один з учасників Революції Гідності та Помаранчевої революції Роман Омельчук.
Також учасники події вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні, які ціною власного життя захищали ідеали демократії, відстоювали права громадян та європейське майбутнє нашої держави.
10 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє.
Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін.
Запровадження Дня Гідності та Свободи на державному рівні є свідченням визнання важливості цих цінностей як наріжних для українського суспільства.
Читайте також: У Рівненському районі зіткнулися автомобіль та маршрутка: травмувалася водійка легковика