Вт. Лют 27th, 2024

Дата: 08.02.2024 16:59

Кількість переглядів: 7


Поняття «пробація» з’явилося в українській мові у 2015 році з прийняттям Закону України «Про пробацію». 05 лютого 2024 року відзначається 9-та річниця ухвалення Закону України «Про пробацію».

Метою пробації є забезпечення безпеки громади, шляхом виправлення засуджених, а також запобігання вчинення ними повторних кримінальних правопорушень. Для запобігання вчиненню нових правопорушень для кожного клієнта пробації, залежно від його індивідуальних особливостей та життєвих обставин, розробляється індивідуальний комплекс заходів впливу на весь період наглядової пробації.

Особливу роль в ефективності пробації, для забезпечення безпеки суспільства, відіграє спільна, злагоджена робота із партнерськими організаціями, робота фахівців із соціальної роботи, працівників територіальних громад та її структурних підрозділів,  комунальних установ, представників громадських організацій та волонтерів.

8 лютого, з нагоди відзначення 9 річниці з дня ухвалення Закону України «Про пробацію», з метою підбиття підсумків спільноїї діяльності та узгодження плану подальших спільних дій при роботі із особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі задля ефективного вирішення криміногенних потреб, виявлених у засуджених, Рівненським районним відділом №3 філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області було проведено робочу зустріч за участю представників Костопільського управління Рівненської філії Рівненського обласного Центру зайнятості та Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Костопільської міської ради.

В ході заходу було узгоджено алгоритм спільних дій при роботі із особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, у яких виявлено різного роду криміногенні потреби. Також узгоджено план спільних дій та комунікації під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.

Пробація в Україні покликана забезпечувати безпеку суспільства та попередження вчинення нових повторних правопорушень особами, які їх вже вчиняли; це шанс особи на виправлення, адже особи, які вчинили правопорушення, в першу чергу потребують підтримки, а не осуду та ізоляції.

Рівненський районний відділ №3

філії ДУ «Центр пробації»

у Рівненській області


« повернутися

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.