Нд. Лип 21st, 2024

 Та що саме допоможе покращити демографічку ситуацію в країні 

Уже не верше демографи пояснюють, що в Україну доведеться залучати мігрантів, аби хоч якось покращити демографічку ситуацію. Депопуляція в Україні розвивалася давно, але війна тільки погіршила ситуацію. 

Хочемо ми чи не хочемо, але змушені будемо залучати мігрантів. Бо в Україні до війни щільність населення була десь 45 людей на км. в Європі є країни, де понад 100. Але в Європі є Норвегія, у якій 14. Ми не Норвегія, ми не зможемо забезпечити відродження економіки, розвиток економіки, якщо не буде достатньо робочої сили. Кваліфікованої, мотивованої тощо. Якщо ми про це думаємо, то розуміємо, що депопуляція є неминучою. І без війни вона би була.

 

Війна значно посилила ці процеси. Тому ми змушені будемо завозити людей із інших країн, – каже директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Елла Лібанова.

Стосовно людей, які через повномасштабне російське вторгнення були змушені виїхати за кордон, то на думку Лібановою додому повернуться не всі. І точно не зараз, бо звати їх переважно нікуди. 

Триває війна, виїхали люди переважно з дітьми. В мене особисто не повернеться язик сказати «повертайтеся». Куди, до Харкова повертатися? До Києва можна, а куди ще можна? Тому це питання, швидше, майбутнього, як їх повернути. Всіх ми не повернемо, не треба про це навіть і говорити. Дай Боже, аби ми повернули половину. Я буду щаслива, якщо ми повернемо половину або 60%, про більше навіть не мрію, – зауважила науковиця.

 Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.