Нд. Кві 14th, 2024

Як давно ви питали у себе: “Агов, друже, ти як?” Цікавилися колись своїм внутрішнім станом, турбувалися про своє психічне здоров?я?

У День ментального здоров?я, який щороку відзначається 10 жовтня, варто поставити собі таке питання і чесно на нього відповісти. Спробуйте знайти сили заглянути всередину себе і подивитися, що там насправді. Без страху перед осудом і упередженнями.

І якщо таки ви нині “не ок”, то спробуйте покращити свій психоемоційний стан. Як це зробити? Залежить від багатьох факторів. Обирайте, з огляду на свої потреби й можливості.

Найперше – можна практикувати техніки самодопомоги

Наприклад, з Аптечки психологічної самодопомоги, яку можна подивитися або завантажити за посиланням: http://surl.li/jdqbt

Звернутися на одну з “гарячих ліній”

Якщо самотужки впоратися не виходить або варто з кимось поспілкуватися чи порадитися – зверніться на лінію психологічної підтримки. Інколи буває важливим і помічним – просто почути голос та пораду іншої людини. Обрати можна за посиланням: http://surl.li/lyrha

Звернутися до фахівця з охорони психічного здоров?я (психолога, психіатра чи психотерапевта): http://surl.li/lyrcb

Кожна людина, навіть з найміцнішим духом і сильна фізично, може почуватися часом погано. Це нормально, і немає нічого соромного у тому, щоб звернутися до фахівця з ментального здоров’я. Або попросити підтримки у людей, яким довіряєш – адже це допомагає.

Зокрема, за даними згаданого дослідження, 52% українців помічають, що спілкування з іншими людьми позитивно впливає на їхній стан у період стресових подій.

Тож частіше запитуйте себе “Ти як?” й пильнуйте свій психічний стан. Адже з ним, як і з фізичним здоров?ям, діє принцип: чим раніше почати лікування – тим легше, швидше і менш затратним буде процес одужання.

Допис зроблено у межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою першої леді Олени Зеленської, що реалізується за підтримки проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”, який виконує організація “Пакт”.

Читайте також: Пластуни Рівненщини намандрували 60 кілометрів мальовничими місцями області

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.