Дирекція ТОВ «Свиспан Лімітед» – дим з Костополя нікуди не зникне!

0 28

9 червня 2016 року у приміщенні ТОВ «Свиспан Лімітед» відбулася прес-конференція присвячена результатам екологічної експертизи, що проходила на підприємстві 6 червня.

Участь у конференції взяли журналісти, громадські активісти, депутати місцевих рад, керівництво та працівники ТОВ «Свиспан Лімітед», спеціалісти в галузі охорони здоров’я, представники Держсанепідслужби.

Під «екологічною експертизою», підприємство представило результати перевірки повітря на концентрацію пилу деревини в межах санітарно-захисної зони. Експертизу здійснювали працівники Рівненського обласного та міського лабораторних центрів Держсанепідслужби. Згідно з оприлюдненими результатами, концентрація пилу деревини у повітрі з основних джерел викидів, на які було встановлено новий фільтр становить 13,7% мг/м3. Цей показник, за словами епідеміологів, зменшився на 95% у порівнянні з минулим роком.

Між тим, загальна перевірка впливу підприємства на екологію міста із дослідженням води, ґрунту та повітря в комплексі, так і не відбулася. Відтак, інформації про фактичний вплив масштабних викидів «Свиспану», наразі немає.

За словами лікаря-гігієніста Валентина Дудки, екологічні проблеми навколо підприємства «Свиспан Лімітед» у Костополі є результатом його роботи за минулі роки. «Якщо дивитись на сьогоднішні результати екологічної перевірки, тут все гарно – все прекрасно» – каже пан Валентин.

Пилу в повітрі дійсно стало менше. Але нестерпний смог, який є основною причиною невдоволення громади, продовжує душити містян все більше і більше.  – кажуть представники громадськості.

За словами директора ТОВ «Свиспан Лімітед» Юлія Федишин, вирішити питання задимленості найближчими роками не вдасться.

«Дим буде, але не буде він з мікрочастинками, які діють на слизові оболонки» – розповідає Юлія Федишин.

Серед основних причин нестерпної задимленості міста вона називає різкі перепади атмосферного тиску.

Каменем спотикання у процесі еко-модернізації підприємства, за словами його працівників, є матеріальна складова, адже зробити обробку деревини на «Свиспані» екологічно чистою можливо лише при повному оновленні виробничих потужностей. Відтак, нести витрати лише на модернізацію у десятки мільйонів, підприємству економічно не вигідно.

На запитання місцевого журналіста, чому Костопільщина посідає перше місце в Рівненській області по кількості онкохворих, речники «Свиспану» відповіли, що не вбачають у цьому вину лише свого підприємства, мовляв, у Костополі працює завод скловиробів, завод продтоварів «Родина», Ветсанзавод та інші підприємства лісової та деревообробної промисловості, які у сукупності негативно впливають на організм людини.

Вам також сподобається Більше від автора

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.