Пт. Лип 19th, 2024

Допустимий рівень шуму відрізняється вдень і вночі

Генератори – один з оптимальних варіантів забезпечити квартиру, офіс ич магазин автономним джерелом живлення. Йдеться про умови, коли світло в Україні вимикають кожен день. 

Втім, багатьох генератори неймовірно дратують. Вони виробляють чадний газ, встановлювати їх можна тільки на свіжому повітрі, а от за гучну роботу власнику генератора можуть виписати ще й штраф. 

Санітарні норми України припускають  допустимий рівень шуму на прилеглих до житлових будинків територіях:

  • у денний час: 55-70 дБ;
  • у нічний час: 45-60 дБ.

Відповідно до закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» шумове забруднення – привід для штрафу. Кодекс адміністративних правопорушень передбачає такі заходи для порушників:

  •  усне попередження;
  • штраф у розмірі 5-15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних осіб (85-255 грн) та 15 до 30 для юридичних осіб (255-510 грн).

Якщо порушення буде вчинено повторно, штраф відповідно зростатиме. 

Для того аби власнику генератора виписали штраф, сусідам достатньо викликати поліцію. Рівень шуму мають вимірять фахівці спеціальними приладами, і кількість децибелів які видає техніка треба вказати у відповідному акті перевірки. Поліція має ухвалити заяву, скласти протокол, опитати та взяти свідчення у свідків, і направити справу до суду, який може ухвалити рішення про виплату штрафу.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.