Чт. Чер 20th, 2024

17.04.24

Ольга Данілюк, Павло Стецюк

Фото ілюстративне

Зменшують вагу та піднімають ціни. В Україні здорожчав шоколад. Експерти пов`язують це із дефіцитом та підняттям цін на какао-боби. З початку року вони здорожчали на 50%. Найбільш відчутно це торкнулося виробників шоколаду. Чому ціна на какао та шоколад росте та що кажуть про його споживання дієтологи, дізнавалися наші журналісти.

Анна Шульга власниця домашньої кондитерської. Жінка каже, какао збільшилося в ціні, відповідно потрібно збільшувати ціни на десерти.

Те що ціни на какао і какао-боби ростуть підтверджує і продавчиня Ніна. Переконує, подорожчав фактично весь асортимент.

В столиці підняття цін та зміну асортименту шоколаду помітили ще на початку року. 

Оглядачка аграрного та харчового ринку пов`язує це з дефіцитом та підняттям цін на какао-боби.

Попри це, купувати солодощі люди не перестали. 

Здорожчання какао експерти пов`язують із неврожаєм какао-бобів у Західній Африці, який спостерігається уже декілька років. Зокрема, в лютому ці країни охопила екстремальна спека й вологість. Несприятливі погодні умови принесли із собою грибкову інфекцію. Як результат ціни на какао зросли більш ніж утричі з минулого року і подвоїлися за останні три місяці. Суттєве здорожчання шоколаду Лариса Гук прогнозує незабаром.

Замінити какао можна, розповідають кондитери, втім робити цього не будуть. Та й задля збереження якості продукції шукати замінників не варто. Цього принципу дотримуються й у шоколадній майстерні. Підняття цін на какао там помітили ще два роки тому.

До слова, їсти шоколад рекомендують навіть дієтологи. Він впливає на стан шкіри, покращує настрій та надає антиоксидантний захист. Однак, виключно чорний і в невеликій кількості.

Крім того, надмірне його споживання призводить до набору ваги, появи карієсу, проблем зі здоров`ям та збільшення ризику розвитку хронічних захворювань. Що ж до вартості шоколаду то щоб споживачі особливо не відчули його зростання, виробники почали зменшувати вагу шоколадки.

Читайте також: “Відважна 2”: на Рівненщині триває подача заявок на проєкт

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.