Пт. Лип 19th, 2024

Фото ілюстративне

Мова йде про елітний автомобіль марки «Volkswagen Touareg», придбаний у 2022 році та зареєстрований на матір військового.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Рівненського апеляційного суду.

Нагадаємо, що в ході досудового розслідування, котре стосується колишнього керівника Рівненського районного Територіального центру комплектування К., якого підозрюють у розповсюджені наркотичних речовин, схилянні двох і більше осіб до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, пособництві та вчиненні за попередньою змовою з Л., начальником Рівненського обласного ТСК та СП, дій, які виходять за межі наданих цим особам прав чи повноважень в умовах воєнного стану, слідчий звернувся до слідчого судді місцевого суду з клопотанням про накладення арешту на майно, що належить матері військового, котрий з кінця липня 2023 року перебуває в Слідчому ізоляторі.

Слідчий суддя суду першої інстанції таке клопотання задоволив, та наклав арешт на автомобіль «Volkswagen Touareg», що належить матері колишнього начальника районного ТЦК, а також речі та документи, які знаходились у транспортному засобі.

Не погодившись із такою позицією суду, захисник власниці автомобіля «Volkswagen Touareg» оскаржив ухвалу слідчого судді до Рівненського апеляційного суду, просив її скасувати та постановити нову ухвалу — про відмову в задоволенні клопотання слідчого. Увагу колегії суддів захисник акцентував на тому, що транспортний засіб придбаний власницею у шлюбі та є спільною сумісною власністю подружжя.

Таку ж думку висловили й інші представники сторони захисту. Натомість прокурор наполягав на залишенні оскаржуваної ухвали без змін, що, на його думку, дозволить завершити проведення низки призначених у кримінальному провадженні експертиз.

Прокурор зауважив, що фактичним користувачем арештованого автомобіля до затримання був саме син його власниці, що підтверджують речі і документи, вилучені під час обшуку. А підозрюваний К., на думку слідства, з метою приховування надприбутків за час перебування на посаді керівника районного ТЦК, через членів своєї сім’ї та інших довірених осіб став власником ряду об’єктів рухомого та нерухомого майна, законних доходів на придбання яких у нього немає.

Рівненський апеляційний суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши думку сторін та вислухавши доводи прокурора, ухвалу слідчого судді місцевого суду від 19 вересня 2023 року, якою задоволено клопотання слідчого про накладення арешту на автомобіль «Volkswagen Touareg» та на речі, вилучені з транспортного засобу, залишив без змін, а апеляційну скаргу захисника власниці елітної іномарки — без змін.

Приймаючи рішення, суд апеляційної інстанції взяв до уваги ту обставину, що обшук автомобіля проводився на підставі ухвали слідчого судді про проведення обшуку з метою відшукання майна, яке має доказове значення у цьому кримінальному провадженні. А згідно з матеріалами оперативних співробітників, саме колишній керівник районного ТЦК є фактичним володільцем та користувачем зазначеного транспортного засобу, оскільки в салоні знаходилися речі й документи, які належать йому, а не матері, і їх, як і сам транспортний засіб, визнано речовими доказами. Більше того, в ході апеляційного розгляду К. також підтвердила, що речі і документи належать її сину.

Крім того, прокурор у судовому засіданні довів існування ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 Кримінального процесуального кодексу України, що є однією з обов’язкових умов накладення арешту на майно, а саме втрати інформації про обставини вчинення кримінальних правопорушень, які розслідуються в межах цього кримінального провадження, а також арештоване майно, зокрема й автомобіль «Volkswagen Touareg», може бути використаний для забезпечення належного покарання винної особи.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.