Фірму, яка будувала Пісківську школу обшукувала столична команда з СБУ та Генпрокуратури

0

21 грудня замість президента Порошенка, урочисто відкрити новозбудовану Пісківську школу та запустити деревообробне підприємство “Українські лісопильні” прибув Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко. Втім, як повідомляє “Рівне вечірнє“, напередодні приїзду високопосадовця, сталася ще одна цікава подія у Рівному – столична команда з Генпрокуратури та СБУ завітала з обшуками у фірмі «Стиль-Декор», яка будувала ту саму Пісківську школу.

ТзОВ «Стиль-Декор» – фірма-лідер на Рівненщині за кількістю виграних тендерів на будівництво та ремонти соціальних закладів, а віднедавна — фігурантка кількох кримінальних проваджень. Можливо саме через це приїзд Порошенка на Костопільщину так і не відбувся.

В обласній прокуратурі та управлінні СБУ обшуки не коментують. Посилаються на те, що працювала столична команда, і деталі справи, яку розслідують, мовляв, їм не відомі. Зацікавити Генпрокуратуру “Стиль-Декору” було чим. Тільки за останній рік фірма виграла тендерів на понад 300 млн. грн. Левова частка — перемога на торгах обласного департаменту будівництва.

Останні кілька місяців поліція та прокуратура взялися за розслідування одразу кількох кримінальних проваджень, в яких фігурує “Стиль-Декор та її фірми-партнери із групи, пов’язаної із родиною бізнесменів Фалко: “Фіалка”, “Укрбудреммонтаж інжиніринг” та “Вестінвестбуд”. Як йдеться в одному з рішень суду, опублікованому в єдиному реєстрі судових рішень, пан Фалко є “організатором діяльності” усіх цих фірм.

Юрій Фалко. Фото — з порталу “4Влада

Зокрема, підприємствам закидають привласнення бюджетних коштів під час ремонтів доріг на Рівненщині. У кримінальному провадженні, яке розслідують, йдеться, що вони використовують асфальтобетон, що не відповідає вимогам проектно-кошторисної документації і нормам, а також завищують вартість витрат на заробітну плату.

В іншому провадженні, що стосується ремонту та будівництва соціальних закладів, зазначено про «заволодіння бюджетних коштів… шляхом завищення вартості матеріалів, витрат, обсягів виконаних робіт, використання матеріалів, що не відповідають вимогам, внесення недостовірних відомостей до актів приймання виконаних робіт».

Окрім того, зацікавили правоохоронців і низькі цінові пропозиції, за якими ТзОВ «Стиль-Декор» вигравало торги. Вони «фактично не відповідають необхідним майбутнім затратам на виконання вказаних робіт, що може негативним чином вплинути на їхню якість», — зазначають слідчі у матеріалах судової справи.

Втім, йдеться не тільки про якість. На прикладі будівництва Пісківської школи у Костопільському районі було продемонстровано, що низьку стартову ціну на тендері за півтора року можуть підняти на 18 млн. грн. Так, недавно обласний департамент будівництва проводив новий тендер, аби доплатити «Стиль-Декору» за роботу. Таким чином, школа з 26 млн. грн. подорожчала до 46 мільйонів.

У «Стиль-Декорі» коментувати ситуацію відмовляються. Офіційно компанія належить Вірі Рожчук, дружині Олександра Рожчука, який разом з бізнесменом Миколою Цупруком заснували свого часу громадську організацію «Комбат Самбо». Юрій Фалко — їхній бізнес-партнер. Успіх фірм, близьких до цієї групи, досі пов’язували із першим заступником голови Рівненської ОДА Юрієм Приварським, який колись працював юристом у фірмі родини Фалко. Проте навіть після звільнення Приварського компанії продовжують вигравати тендери. Нині говорять, що зацікавлений у їхніх перемогах нардеп Юрій Вознюк. Донедавна його громадська приймальня, до слова, була у сусідньому до «Стиль-Декору» кабінеті.

За матеріалами “Рівне вечірнє

Вам також сподобається Більше від автора

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.