Пт. Лют 23rd, 2024

Дата: 31.01.2024 10:42

Кількість переглядів: 18


Непрацездатні члени сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, мають право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника. У такому разі пенсія призначається незалежно від тривалості страхового стажу годувальника.

 ХТО МАЄ ПРАВО НА ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ?

• чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку;
• діти годувальника у віці до 18 років або старші, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18-річчя;
• діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, у професійно-технічних та вищих навчальних закладах – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;
• діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;
• чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.

ЗАЯВА ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ у зв’язку з втратою годувальника та необхідні документи подаються до сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України, через вебпортал електронних послуг portal.pfu.gov.ua з використанням кваліфікованого електронного підпису або через засоби порталу державних послуг Дія. Обов’язково до пакету документів необхідно додати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

ВАЖЛИВО: пенсія у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин, нараховується за весь час, протягом якого зберігається правовий статус зниклої особи.

За інформацією Рівненської обласної державної адміністрації 


« повернутися

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.