Вт. Кві 16th, 2024

Школа. Навчання. Фото ілюстративне

Пропонуємо перелік важливих дат, про які варто говорити зі школярами під час виховних заходів.

Календар підготовано виданням «На урок».

Вересень

1 вересня – День знань. Аби цей день став дійсно незабутнім, необхідно постаратися! І щоби впоратися, скористайтеся нашими матеріалами:

5 вересня – Міжнародний день благодійності. Що учні знають про благодійсність? Влаштуйте мозковий штурм та подумайте над тим, якою може будти благодійність, чи обов’язково мати шалені статки, аби допомогти іншим? І шо можете зробити ви особисто?

8 вересня – Міжнародний день грамотності. Бути грамотним – важливо для кожного. Зберіть цікаві цифри та факти про рівень грамотності у світі, розкажіть про проблеми, які існують. Можливо, діти навчаться цінувати школу більше!

10 вересня – День українського кіно / День фізичної культури і спорту України. Подивитися цікаву короткометражку або ж організувати нестандартний урок фізкультури (наприклад, зіграти у крикет)? 

15 вересня – День народження Google. Запропонуйте дітям створити проєкти, присвячені Google, який давно став важливою частиною нашого життя. Можна дізнатися більше про історію пошуковика, про найпопулярніші чи чудернацькі запити. / Міжнародний день демократії. 

19 вересня – День народження смайла. Так, того самого смайла, без якого просто неможливо уявити листування в месенджерах. Цього дня можна роздрукувати смайлики, що виражають найрізноманітніші емоції, роздати їх учням та влаштувати веселу гру. Наприклад, нехай діти спробують вигадати історії, присвячені тому, чому конкретний смайлик має саме такий вираз обличчя. 

21 вересня – Міжнародний день миру. Розкажіть дітям про історію та основну мету відзначення Дня миру. Також можна всім разом подумати над тим, чому виникали та виникають війні, що заважає людям жити в мирі. 

22 вересня – День без автомобілів. Сотні тисяч людей по всьому світу в цей день лишають свої автівки у гаражах та пересідають на міський транспорт. Який, до речі, у багатьох країнах на один день стає безкоштовним! Чому? До чого таким чином привертають увагу та чому це важливо? Нехай діти спробують самостійно пошукати відповідь на це запитання та розкажуть, що дізналися, у класі.

23 вересня – День осіннього рівнодення. Чудовий привід відкрити перед дітьми двері в чарівний світ українських традицій та вірувань предків. Адже це так цікаво! Підготуйте розповідь із яскравою презентацією, адже наші традиції – це так цікаво!

27 вересня – Всесвітній день туризму. В цей день можна провести екскурсію рідним містом та поділитися зі школярами цікавими фактами про їхню малу Батьківщину. А можна вирушити у віртуальний тур цікавими місцями та видатними пам’ятками України чи світу. 

29 вересня – День пам’яті трагедії Бабиного Яру. У цей день проведіть тематичну виховну годину та розкажіть дітям про трагедію, яка змінила Україну. Для цього скористайтеся матеріалами із Бібліотеки «На Урок».

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек. Чудовий привід влаштувати літературний квест у бібліотеці. А може, організувати справжнє літературне розслідування? Або провести перше засідання клубу «Тих, хто закоханий у книжки». 

Жовтень

1 жовтня – День Українського козацтва / День захисників і захисниць України.

1 жовтня – Міжнародний день музики. У цей день запропонуйте дітям розказати про свої музичні вподобання, можна навіть створити всім разом плей-лист класу. Хтось із учнів грає на музичних інструментах? Нехай розкажуть про них та про те, чи складно це, опанувати фортепіано або гітару. А може, хтось і зіграє?

1 жовтня – День учителя в Україні. 

4 жовтня – Всесвітній день тварин. Нехай учні проведуть самостійну пошукову роботу та дізнаються якомога більше про історію свята, мотивацію його встановлення і відзначення. А потім поділяться думками з цього приводу із вами та однокласниками. / Всесвітній тиждень космосу. Щорічно обирається тема для Тижня космосу. Перегляньте, які теми використовувалися, та запропонуйте учням, надихнувшися ними, створити мудборди чи лепбуки.

6 жовтня – Всесвітній день усмішки. Розкажіть дітям, що девізом цього без перебільшення чудового свята є фраза «Зроби добру справу. Допоможи хоча б одній людині усміхнутися». На початку уроків можна роздати дітям зображення веселих смайликів та запропонувати в цей день намагатися бути добрими до всіх, посміхатися самим та смішити однокласників. 

15 жовтня – Всесвітній день миття рук. Коли, як не сьогодні, привернути увагу учнів до важливості особистої гігієни? Розкажіть дітям про те, скільки серйозних хвороб передається через брудні руки, та про те, як така проста дія може врятувати тисячі життів. І, звісно, ще раз покажіть, як мити руки правильно!

24 жовтня – Міжнародний день шкільних бібліотек. 

28 жовтня – Міжнародний день анімації. Коли, як не сьогодні, розказати дітям трохи про історію анімації та подивитися кілька коротких та неймовірно цікавих мультфільмів?

Листопад

9 листопада – День української писемності та мови. 

9 листопада – День книги рекордів Гіннеса. Запропонуйте дітям пошукати найдивовижніші досягнення, які тільки можна знайти у книзі рекордів, та, можливо, навіть створити власний рейтинг дивацтв. 

10 листопада – Всесвітній день науки. 

16 листопада – Міжнародний день толерантності. 

17 листопада – Міжнародний день відмови від паління. 

21 листопада – День Гідності та Свободи. 

26 листопада – День пам’яті жертв Голодомору. 

30 листопада – День домашніх тварин. 

Грудень

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. 

6 грудня – День Збройних Сил України. Ще один чудовий привід подякувати ЗСУ за те, що ми маємо можливість вчитися, працювати та жити. 

6 грудня – День святого Миколая. 

10 грудня – День прав людини. 

11 грудня – Міжнародний день гір. Гори займають близько чверті поверхні планети і є домом для майже 10% населення. А ще вони стали заповідником для багатьох унікальних видів рослин і тварин, джерелом води основних річок. Підготуйте презентацію та розкажіть про це дітям.

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 

26 грудня – День подарунків. Свято сюрпризів, подарунків, уваги і небайдужості.

Січень

1 січня – Новий рік. 

17 січня – День дітей-винахідників. Розкажіть своїм учням про те, що зробити винахід може кожен, навіть школяр.

21 січня – Міжнародний день обіймів. За традицію, в цей день можна дружньо обіймати навіть незнайомців. Звісно, робити так зовсім не обов’язково, а от обійняти однокласників та колег – чудова ідея! 

21 січня – Всесвітній день снігу. Це свято офіційно створено для популяризації зимових видів спорту, відзначається у третю неділю січня. Запитайте в дітей, що вони знають про зимові виду спорту (а може, якимись із них і займаютьяя?). Розкажіть про незвичайні види спорту та, звісно про сніг! А ще можна просто вийти на двір та трохи пограти у сніжки.

22 січня – День Соборності України. 

29 січня – День пам’яті героїв Крут. 

Лютий

2 лютого – День бабака. Традиція, що колись прийшла до нас зі США, та стала популярною. От хто зараз не знає бабака Тимка? Запропонуйте учням разом зібрати цікаві факти про цей день та обговорити їх у класі.

7 лютого – День безпечного інтернету. 

11 лютого – Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Розкажіть дітям про історію цього свята, мотивацію його впровадження та про те, чому воне важливе. Об’єднайте дітей у групи, дайте кожній одне ім’я – ім’я науковиці, про яку вони мають дізнатися якомога більше, а потім розповісти про неї однокласникам. 

17 лютого – День спонтанного прояву доброти. Молоде, але дуже цікаве та важливе свято. Розкажіть дітям про мотивацію свята та способи святкування. І обов’язково придумайте свій спосіб спонтанного прояву доброти!

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні. 

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. 

27 лютого – Міжнародний день полярного ведмедя. Де живуть білі ведмеді? Коли ж, як не в цей день, дізнатися про це! Розкажіть дітям про полярних ведмедів, покажіть їхні зображення, поясніть, чому вони, на жаль, можуть зникнути. 

Березень

3 березня – Всесвітній день письменника. Чудовий привід продемонструвати власні таланти, написати есе чи короткі оповідання, а потім поділитися ними із класом. А можна спробувати написати оповідання всім разом! 

9 березня – День народження Тараса Шевченка. 

14 березня – Міжнародний день числа «Пі». Що ваші учні знають про число «Пі»? Запропонуйте їм усім разом створити добірку найцікавіших фактів про нього та про це несподіване свято. 

17 березня – Міжнародний день сну. Ну хто не любить як слід поспати? Насправді сон дуже і дуже важливий для людини. Запропонуйте дітям створити разхом інфографіку, присвячену найцікавішим та найоригінальнішим фактам про сон. А ще можна створити добірку фільмів та серіалів, де сни грають помітну роль!

20 березня – Міжнародний день щастя. Що таке щастя? Це свято – чудовий привід подумати над цим та написати тематичні есе, намалювати малюнки, створити колажі. І влаштувати виставку! / День весняного рівнодення. Це астрономічний початок весни та дуже важливий день для наших предків. Чому? Запропонуйте дітям ознайомитися із віруваннями пращурів та порівняти їхні уявлення із науковими даними. 

21 березня – Всесвітній день поезії. У цей день запропонуйте учням вивчити та продекламувати перед класом свій улюблений вірш (сучасний чи класичний, а може і власний!). / Міжнародний день лісів. Запропонуйте учням подумати над тим, як людство може запобігти винищенню лісів та, можливо, навіть створити екологічний проєкт.

22 березня – Всесвітній день водних ресурсів. Скільки в Україні річок? А у світі? Яка є найбільшою, а яка найменшою? А скільки насправді на планеті океанів? Підготуйте для дітей цікаву вікторину (можна створити онлайн-тест), завдяки якій вони дізнаються багато важливих та корисних фактів. 

23 березня – година Землі. Аби привернути увагу школярів до цієї події, скористайтеся нашим матеріалом: Година Землі: піклуймося про нашу планету.

27 березня – Міжнародний день театру. Коли, як не в цей день учні мають спробувати себе в якості акторів та, можливо, відкрити у собі справжній талант? Тож варто підготуватися до свята та зіграти якщо не виставу, то хоча б невеличку сценку. 

Квітень

1 квітня – День сміху. Найвеселіший день року, чи не так? Зробімо його таким! Підготуйте до цього дня веселі історії та анекдоти, а також запропонуйте дітям усім разом вигадати позитивні розіграші для інших класів. 

7 квітня – Всесвітній день здоров’я. Цього дня можна провести виховну годину, присвячену здоровому способу життя. Розкажіть дітям, які існують ризики для здоров’я, наприклад, шкідливі звички, та як підтримувати хороше самопочуття. 

12 квітня – Всесвітній день авіації і космонавтики / День працівників ракетно-космічної галузі України. Дуже цікаве та важливе свято! Запропонуйте учням створити тематичні проєкти, присвячені історії ракето-космічної галузі України.

18 квітня – День пам’яток історії та культури України. У цей день запропонуйте дітям дізнатися більше про історичні та культурні пам’ятки, розташовані у вашому місті. Підготуйте тематичну презентацію або запропонуйте дітям виконати пошукову роботу самостійно, а потім – презентувати її результати у класі. 

22 квітня – Міжнародний день Землі. Чудовий день для того, аби розказати учням, як важливо дбати про природу. А також для того, аби провести виховну годину, присвячену екології.

26 квітня – Міжнародний день пам’яті Чорнобиля. 

Травень

8 травня – День пам’яті та примирення. 

12 травня – День матері в Україні. 

15 травня – Міжнародний день захисту клімату. Чи багато ваші учні знають про зміни клімату та про те, що це для нас означає? Спробуйте всі разом знайти цікаві та важливі факти про те, як змінювався клімат за останні 10-20 років, а потім на основі цих даних створити інфографіку. 

18 травня – День вишиванки. 

20 травня – День Європи в Україні. 

Цей перелік не є вичерпним.

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.