Капітал переміг: депутати дали “добро” для “Українських лісопилень” (ВІДЕО)

6 31

З 2002 року місцеве деревообробне підприємство, яке сьогодні називається Свиспан Лімітед, продовжує добру оптимістичну традицію – обіцяти встановити фільтри і тим самим зменшити шкідливі викиди в повітря, що не дають місцевим жителям вільно дихати. Замість того, аби ставити питання «ребром» та вимагати негайного встановлення фільтрів на шкідливе підприємство, депутати міської ради вкотре вирішили грати з костопільським еко-монстром в «обіцянки-цяцянки» та розводити демагогію про необхідність міжнародних інвестицій, забувши при цьому про єдину проблему, яка десятками років мучить містян.

18-грудня на другій сесії Костопільської міської ради відбувся справжній аншлаг. Причиною зібрання близько сотні костопільчан став розгляд питання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, терміном на 49 років для ТОВ «УКРАЇНСЬКІ ЛІСОПИЛЬНІ».

Присутні представники громади міста, фактично, розділилися на дві частини. Перші – працівники Свиспану, які дивним чином прийшли підтримати «Українські лісопильні», заявляючи при цьому, що Свиспан не має ніякого відношення до нового підприємства. swisspan_sesija (2)

Інша частина – громадські активісти та звичайні містяни, які хочуть, щоб їхні діти зростали у екологічно чистому середовищі.

Однак, говорити, що інша частина ПРОТИ нового підприємства – не зовсім вірно. Інвестиції в інфраструктуру міста, робочі місця та податкові надходження до бюджету, без сумніву, підтримують всі. Проте, саме ця частина людей, як і раніше, вимагає спочатку припинити постійні шкідливі викиди підприємством Свиспан Лімітед в повітря, а потім запускати нове підприємство на своїй території.

Переконати депутатів проголосувати ЗА відведення земельної ділянки для «Українських лісопилень» прийшов шведський інвестор Йохан Дунбек. За його словами, «Українські лісопильні» готові не тільки до інвестування підприємства, а й виділення значних коштів в подальшому для розвитку самого міста. Також, він зазначив, що його проект є екологічно чистим, оскільки деревина буде оброблятися виключно звичайною водою.

А ні слова про шкідливий смог

Виступ шведського інвестора викликав справжній фурор у сесійні залі: шквал емоційних запитань про інвестиції, будівництво доріг, дитячих садків та соціальну політику «нового» підприємства тривали близько півтори години. Але, що здивувало найбільше – а ні слова про шкідливий смог, який до сьогоднішнього дня дарує місцевим жителям щедрі подарунки у вигляді онкозахворювань. Жодного слова про минулі домовленості Свиспану та громади, які так і залишилися “в тіні”. Між тим, жоден із представників Свиспану, які нещодавно так вперто лобіювали «Лісопильні», не насмілився взяти слово та врешті-решт конкретно заявити, коли саме дихати у Костополі можна буде вільно.

Після тривалих обговорень, депутати все ж проголосували за необхідне для «Українських лісопилень» питання. Таке рішення з оплесками вітали працівники Свиспану. Ще більш задоволеним лишився шведський інвестор Йохан Дунбек.

За що ж боролися еко-депутати?

Найбільш цікавим під час голосування було те, що та частина депутатів, яка донедавна гостро відстоювала екологію міста, проголосувала за надання земельної ділянки «Українським лісопильням». Жахлива еко-ситуація вже нікого не хвилює: «Радикали», «Свободівці», усі ті депутати, які брали участь у славнозвісному мітингу під стінами Свиспану 23 вересня проголосували ЗА дане питання одноголосно! Можливо саме тиск працівників Свиспану вплинув на різку зміну «твердої» позиції…. тим не менше, як показав час – екологічний рух був лише політичною авантюрою, а для окремих – майданчиком для самопіару перед місцевими виборами.

Варто нагадати, що перед місцевими виборами, які відбулися 25 жовтня 2015 року, депутати та еко-активісти заявляли – дозвіл на оренду земельної ділянки, на якій “Свиспан Лімітед” та ТОВ “Українські лісопильні” хочуть замінити електрокабелі, буде можливим лише тоді, коли у Костополі зникне разючий смог.

Пропонуємо подивитись відео, як саме відбувалося голосування:

 

Також, пропонуємо детальніше переглянути на відео, як відбувався розгляд питання “Українських лісопилень”

Ч.1

Ч.2

Ч.3

Ч. 4

Ч. 5

Вам також сподобається Більше від автора

6 Коментарі

 1. Микола каже

  Шановані Костопільчани дивлячись на те які відбуваются події в міській раді міста Костопіль хочеться що сили гучно і наболівши кричати . Насьогодні вирішуються проблеми з інвесторами ідуть засідання в міській раді якто усім булоб добре.Шановний пан мер міста мого рідного міста Є.Динисюк чим так привабило наше місто інвесторів КОЛИ ВИБАЧТЕ У ЦІЛІМ МІСТІ НЕМАЄ НУ ПРОСТО НЕМАЄ ТИМ САМИМ ІНВЕСТОРАМ І ПРОСТО ГІСТЮ НАШОГО МІСТА СХОДИТИ ДО ВБИРАЛЬНІ я і напевно дуже багато КОСТОПІЛЬЧАН прогулючись містом з дітьми чи приїхавши люди з сіл велика їм дяка за натуральні продукти чито гості міста повині запитувати у людей де є унас вбиральні а немає є ціла вічність магазинів є інвестори закордоні а вбиральні в місті немає.Ну щож змилуйтесь будьласка хоть над дітьми повина бути хоть одна вбиральня в місті чиста тепла нехай платна але костопільчани з такою к ількістю підприємст рахую цю краплину в морі але затерпіння заслуговують .Вибачте що ,з помилками написано

  1. ооо каже

   Допоможемо нужденному)
   безкоштовні вбиральні:
   по вул. 1травня (за колишньою міською радою);
   поблизу Собора Петра і Павла (парк);
   на стадіоні;
   на ЖД вокзалі.
   Платні: ВікторіЯ (за валютчиками), в шашличному дворику, в квадраті.
   Також можна скористатись туалетами різних закладів: 100% Едем, Кристал, та інші.
   Було б бажання)

 2. макс каже

  ото ж бо й воно, що ось такі лохи пишуть аби писати. 100 % не мешканець міста, який хоче себе видати за такого. лох він і в африці лох

 3. JONI каже

  Це було тільке перше голосування, а вже продажне… Говорили одне, а як до діла… продалися з потрохами… така думка більшості активістів які блокували СВИСПАН

 4. макс каже

  а активісти не пропалчені? 90% з активістів навіть не знають, заради чого вони виставляють себе “активістами”.

 5. JONI каже

  активісти активістами, а голосують то депутати… і думку свою вони бистро поміняли бо і їм хочеться масла з ікоркою…

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.