Пн. Лис 11th, 2024

29 жовтня за новим церковним календарем згадують святу Анастасію Римлянку

Святій Анастасії моляться про здоров’я, зміцнення віри в гоніннях і полоні, позбавлення сумнівів, тяжких спогадів, смутку і зневіри.

Вважали, що цей день найкраще провести в колі своїх рідних. Якщо вірити прикметам, то після цього ваша сім’я буде міцною і дружною.

У цей день обов’язково готували пироги та випічку з борошна нового врожаю, а також пшеничну кашу. Прийнято було все доїдати, тоді в будинку весь рік буде удача і достаток.

Зазвичай 29 жовтня стригли овець. З овечої вовни пряли нитки, в’язали теплі рукавиці або шкарпетки, могли ткати тканини, які використовуються для пошиття верхнього одягу на зиму.

А ще прикмети на 29 жовтня кажуть, що сьогодні кожна жінка може залучити удачу в своє життя.

Для цього потрібно обов’язково одягнути на себе коралове намисто, яке у цей день стає потужним талісманом удачі, який притягує везіння, немов магнітом.

Якщо ж 29 жовтня зробити чоловікові подарунок, то в дім прийде достаток.

Що не можна робити 29 жовтня

Обід і вечерю у цей день потрібно розділити тільки з близькими людьми. Приймати в будинку гостей не слід, особливо якщо в сім’ї є маленька дитина. 

Заборонено залишати малюків одних в кімнаті, навіть ненадовго. У народі вірили, що 29 жовтня на беззахисну душу можуть напасти темні сили.

Жінкам не можна 29 жовтня залишати шию голою. Її треба прикрасити намистом або хусткою. Тоді сімейне життя заграє новими фарбами. Так говорили в народі.

Якщо в цей день посваритися з чоловіком, підсумок сварки виявиться плачевним. Це може стати початком кінця довірливих відносин.

Не можна одягати прикраси з бісеру: так можна накликати хвороби. 

Не варто пускати в дім незнайомців – можна втратити фінансове благополуччя і спокій у родині,

 

Народні прикмети на 29 жовтня

  • Іній на траві і на деревах віщує потепління.
  • Дощ, який пішов вранці, швидко закінчиться, а почався ввечері триватиме довго.
  • Ясне нічне небо віщує поліпшення погоди.



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.