Пн. Гру 2nd, 2024

Всі свята тепер відзначають за новими датами

1 вересня минулого року ПЦУ та УГКЦ здійснили перехід на новоюліанський календар. Тож дати всіх неперехідних свят змістилися на 13 днів вперед.

До переходу в Україні Введення Пресвятої Богородиці в рам святкували 4 грудня. Тепер дата свята припадає на 21 листопада. В народі свято ще називають Третя Пречиста.

Історія свята

Свято вшановує таку подію, як перше відведення Діви Марії в храм. Відбулося це, коли дівчинці було 3 роки. Марія народилася у вже немолодого подружжя. Батьки майбутньої Богоматері молилися щодня, щоб Господь подарував їм дитину.

Коли вони дізналися про Божий подарунок, то одразу вирішили, що дитя служитиме Йому. Від самого дитинства Марію виховували у молитвах, а в трирічному віці її відвели до храму, де вона жила і навчалася служити Господу.

Містяни знали про рішення батьків Діви Марії. Тому подія мала досить урочистий характер. Люди зібралися на вулицях міста, щоб супроводити дівчинку до храму, де на неї вже чекали священники.

Що можна і не можна робити

Від цього дня і до Благовіщення припиняли працювати на землі. Також не можна вживати м’ясні та молочні продукти, адже Третя Пречиста випадає на період Різдвяного посту.

Це свято символізує прихід справжньої зими. Тому з цього моменту вже очікували морозів, які могли вдарити з дня на день. Ще у цей день вірили у чудодійну силу води.

Джерело: ТСН

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.