Нд. Кві 14th, 2024

Дата: 18.01.2024 11:23

Кількість переглядів: 4


Попри війну, роботодавці нашого краю працюють та сплачують податки роблячи цим свій важливий внесок у підтримку економіки. Вони також намагаються допомогти людям, які через війну змушені були покинути свої домівки та потребують працевлаштування. Співпрацюючи з роботодавцям, служба зайнятості надає компенсацію витрат на оплату праці  за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану. У минулому році 9 роботодавців Костопільщини  отримали 167,5 тис.грн. компенсації на оплату праці за працевлаштування 13 внутрішньо переміщених осіб.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Ультрамарін-2010» в жовтні минулого року за сприяння служби зайнятості працевлаштувало на роботу Аллу Владимирову, яка була зареєстрована як безробітна в Костопільському управлінні, до війни проживала у Бахмутській міській ТГ. Відповідно до Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (Постанова КМУ №331 від 20.03.2022 р.),  роботодавець отримав компенсацію витрат на оплату праці  за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи протягом двох місяців у сумі 13,4 тис. грн.

Це державна програма, орієнтована на роботодавців, які у період воєнного стану працевлаштовують переселенців на умовах строкового або безстрокового трудового договору. Зараз компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати, установленої законом.
 Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати трьох місяців, а для осіб з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб – шести місяців з дня працевлаштування особи.

Для отримання компенсації роботодавець не раніше ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування особи та не пізніше шести місяців з дня працевлаштування особи може подати до центру зайнятості відповідну заяву.


« повернутися

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.