Пн. Чер 17th, 2024


Пояснили представник Генштабу та юрист

За новим законом про мобілізацію, всі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні прийти до ТЦК та СП, щоб оновити свої військово-облікові дані. Зробити це треба протягом 60 днів після набуття чинності новим законом (18 травня). Однак для певних категорій чоловіків є винятки.

Кому треба оновити дані в ТЦК

Закон про мобілізацію набуде чинності вже 18 травня 2024 року. Після цієї дати всі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, протягом 60 днів зобов’язані оновити свої особисті дані в ТЦК. Також це можна буде зробити в Центрі надання адміністративних послуг або через електронний кабінет військовозобов’язаного. Планується, що оновлення через ЦНАП має запрацювати від 17 травня, а електронний кабінет – від 17 червня.

Оновити свої військово-облікові дані від 18 травня повинні:

Як пояснив Глущенко, не потрібно йти до ТЦК для оновлення інформації громадянам віком від 18 до 60 років, які виключені з військового обліку. Цей факт має бути зазначений у відповідних державних реєстрах і військових квитках громадян.

Якщо у військово-обліковому документі чоловіка відсутня відмітка про виключення з військового обліку, то в працівників ТЦК можуть виникнути питання до такої особи для уточнення її статусу.

Якщо людина була виключена з військового обліку, але не має відповідного запису у військово-обліковому документі, треба звернутися до ТЦК для отримання цього запису.

Також чоловіки віком від 18 до 60 років, які після публікування закону про мобілізацію (17 квітня) вже оновили свої дані в ТЦК, не зобов’язані оновлювати інформацію знову після набуття чинності законом 18 травня.

За що виключають з військового обліку

За новим законом про мобілізацію, виключенню з військового обліку в ТЦК підлягають ті, хто:

  • припинив громадянство України;
  • визнаний ВЛК непридатним до військової служби;
  • досяг граничного віку перебування в запасі (ті, кому понад 60 років).

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.