Костопіль сьогодні: співпраця з Євросоюзом триває

0 7

Завдяки старанням міського голови Євгенія Денисюка, вдало підготовленим проектам та отриманим грантам, костопільчани тісно співпрацюють з Євросоюзом.

Не зважаючи на далеко непрості часи, ця співпраця продовжується.

Нещодавно, у травні 2015 року було підписано контракт з ПРООН на участь в проекті « Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

За цим проектом будуть утеплюватись фасади будинків та проводитиметься ремонт дахів. Євросоюз бере на себе 50%усіх витрат. Відібрано шість будинків, у яких мешканці створили об’єднання співвласників (ОСББ), співвласники фінансуватимуть лише 5% витрат, решту 45% – міська рада

Міський голова Євгеній Денисюк : 2011 року місто взяло участь у Програмі міжнародної технічної допомоги, завдяки чому було впроваджено роздільне сортування твердих побутових відходів. 2012-2013 р., завдяки Програмі закордонної допомоги МЗС Республіки Польща було впроваджено енергозберігаючі технології у вуличному освітленні міста. 2014 р. було використано можливість, знову ж таки завдяки Програмі Польської закордонної допомоги впровадити проект « Сонечко дітям». Цього року у всіх дошкільних навчальних закладах міста встановлено систему сонячних колекторів для підігріву води з заміною всіх інженерних мереж постачання підігрітої води.

Використовую кожну можливість і налаштовую своїх працівників на те, що не можна втрачати найменшого шансу по залученню коштів Євросоюзу на розвиток міста. Адже коштами міського бюджету усіх начальних питань ніяк не вирішити. Тому їду сам, завжди радий делегаціям з інших країн. Показую місто, озвучую наболілі проблеми, прошу підтримки, пропоную співробітництво. І у своїй переважній більшості знаходжу взаєморозуміння і підтримку. 2015 року Костопіль одним з перших районних центрів України, завдяки спільному проекту отримав можливість утеплювати фасади багатоповерхівок, зокрема, цю можливість отримали співвласники будинків на вулицях: Степанській, Скляній, Рівненській та Фабричній. Продовжуватимемо співпрацювати з Євросоюзом і в подальшому.

Заступних міського голови Володимир Волос : проектно-кошторисну документацію виготовлено на замовлення самих товариств співвласників будинків, вона пройшла експертизу. Проведено конкурсний відбір виконавців робіт ( не менше з трьох підприємств ) , визначено переможців. Документацію передано для перевірки в Київський офіс ПРООН та об’єднанню співвласників.

Розпочати роботи передбачено у вересні, закінчити у грудні 2015 р.

Спільний кошторис проектів утеплення становить близько 3 млн. гривень. Використання коштів контролюватимуть Євросоюз, міська рада та співвласники ОСББ.

Брати участь у таких Програмах вимагає час, енергозбереження – життєва необхідність, а костопільчани намагаються крокувати в ногу з часом.

Залишається побажати успіху успіхів мешканцям територіальної громади та їх очільникам. Так тримати костопільчани!

Олексій Світощук

Вам також сподобається Більше від автора

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.