Костопільщина. Танці і музики. (Частина 5)

0 49

Поки молодь  танцювала у приміщеннях РБК, ДБК (де свої перші кроки у дорослому естрадному мистецтві розпочала найяскравіша місцева  співачка 70-80 років Тамара Бобер) і на шкільних вечорах,  старше покоління Костопільчан отримувало таку насолоду в ресторані міста. Будівля розважально-танцювального закладу знаходилась у самому центрі Костополя і пройти поряд маючи у кармані копійчину, було «справою грішною». Потрапити до ресторану майже в усі радянські  часи було проблемою, тому, якщо вже потрапляли, то від душі пили, їли та веселились.

Музичний супровід у закладі здійснювали: барабанщик Олександр Івченко, клавішник та гітарист Василь Дмитринський, гітарист Віктор Клішин, тромбоніст Борис Самшин. Потрібно відмітити, що не зважаючи на перевагу в естрадному просторі країни російськомовних пісень, в ресторані міста завжди звучали пісні Володимира Івасюка, «Смерічки», «Кобзи», «Піснярів» та твори інших українських композиторів та виконавців.

На початку 70-х ресторан переїхав у нове приміщення – комплекс «Кристал»,  який має дещо інший вигляд та функціональність, проте, діє і сьогодні. На новому місті музичний колектив  ресторану зазнавав змін у своєму складі (своє провідне місце зайняв Віктор Сосновський, Івченка замінив  Володимир Левчик, періодично там виступали Володимир Румянцев, Володимир Брикса) але  основний кістяк «бенду» залишався доволі стійким. Згодом, у 80-ті, його було замінено на новий склад з зірковою Тамарою Ширко (Бобер), а музиканти першого складу почали працювати виключно на весіллях.

Потужний, різнотембровий вокал Тамари Ширко, яка з легкістю виконувала композиції британських, американських та вітчизняних зірок, неабияк вражав публіку різних поколінь. На жаль, не дивлячись на природний талант, провінційний фактор завадив Тамарі стати однією з провідних співачок України.

У складі нової групи виступали: Володимир Ширко, Олександр Левчик, Віктор Кутаков та Володимир Матійченко.

Тим часом нове покоління костопільських музикантів займало свою нішу в культурному житті міста. На весіллях і танцях почали працювати Микола Драганчук, Микола Ференцев, Юрій Левчук, Віктор Мельник, Станіслав Цап, Віктор Снітчук, Віталій Токарський, Ігор Павловський та багато інших талановитих музикантів.

Олександр Намозов, історик-дослідник, письменник

Вам також сподобається Більше від автора

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.