Костопільські «ділки» перешкоджають іноземним інвестиціям у 25 млн. євро?

0 14

Шведський інвестор в лютому 2015 року отримав дозвіл від Міської ради Костополя на реалізацію проекту «Українські Лісопильні», коли 80% інвестицій було освоєно і лісопильні мали б вже запрацювати, окремі активісти стали на заваді останніх формальних дозволів – підключення підприємства до електромережі. Іноземні інвестори шоковані рівнем бюрократії та корупції нашої країни та закликають депутатів проголосувати за це рішення 18 грудня на сесій костопільської ради .В іншому випадку – міжнародний скандал.

1swiss-kostopilnews

Не секрет, що в Рівненській області, особливо в північних регіонах процвітає нелегальна вирубка та переробка лісу. У новому році Україна вже не зможе вивозити за кордон круглий ліс, а тому у іноземних компаній, які раніше займалися легальним експортом якісної української деревини, виникла потреба інвестувати сюди гроші у будівництво деревообробних підприємств. Звісно, вони готові працювати лише на легальних засадах.

Одним із таких став шведський інвестор Йохан Дунбек та його партнери. Вони виділили 25 мільйонів євро за реконструкцію старої лісопильні, що знаходилась на землях поблизу нинішнього заводу «Свиспан». Фактично, це цілком нове і сучасне виробництво, яке, за задумом, має працювати без відходів. Шведські інвестори встигли до зими витратити 20 мільйонів євро, освоївши 80% запланованих інвестицій. Аж раптом новоспечені окремі активісти стали на заваді останніх формальностей – надання в оренду підприємтсву смуги землі, під якою повинен пролягти кабель для постачання електроенергії на підприємство. Тиск на міську раду чинять як громадські активісти, так і підконтрольні місцевим «ділкам» ЗМІ – вони в один голос звинувачують «Українські Лісопильні» у шкідливості цього виробництва. Хоча мова йде про… розпилювання деревини.

2swiss-kostopilnews

КОМУ СЬОГОДНІ НЕ ВИГІДНІ «УКРАЇНСЬКІ ЛІСОПИЛЬНІ»?
Представники підприємства кажуть, що не знають, хто конкретно замовив проти них брудну кампанію. Але зауважують, що нібито «викривальні» статті проти «Українських Лісопилень» часто з’являються у створеній перед виборами газеті «Костопільщина XXI століття». Як відомо, вона належить костопільському бізнесмену та політику Олексію Кособуцькому. З відкритих джерел також можна дізнатись, що екс-депутату обласної ради належить ще й «Український деревообробний комбінат».

Йохан Дунбек каже, що дуже здивований таким перебігом подій. Адже тоді, коли він вирішив інвестувати гроші у костопільський проект, місцева влада всіляко його підтримувала і обіцяла сприяння. А насправді дрібна формальність може зірвати багатомільйонний проект, причому, вже узгоджений із костопільською владою у лютому – на догоду нечесним бізнесменам.

– Ми маємо на руках усі дозвільні документи і погодження, – наголошує інвестор. – Ми реалізували вже 80% від задуманого, лишилось освоїти 5 мільйонів євро і за три місяці ми готові до запуску. Я щиро здивований, чому влада так довго займається питанням виділення землі під кабель, через що велика затримка. Звісно, без електрики ми не зможемо працювати, а це може закінчитись міжнародним скандалом, адже про наш проект знають у Кабміні, у Посольстві Швеції в Україні.

3swiss-kostopilnews

«Це робиться з однією метою –не допустити, щоб ми запрацювали»
Жодної екологічної небезпеки, запевняє шведський інвестор, для міста проект не несе. Навпаки, лише переваги: інвестиції на 25 мільйонів євро, обсяг виробництва до 300 тисяч метрів кубічних пиломатеріалів на рік, більше 150 робочих місць висококваліфікованого персоналу. Крім того, деревину планують закуповувати лише сертифіковану у державних лісозаготівельних компаніях, які займаються відновленням лісу. Звісно, вигоду від діяльності «Українських Лісопилень» добре відчує міський бюджет, адже бізнес буде вестися прозоро, а саме підприємство уже зареєстровано саме у Костополі. Не виключено, що слідом за шведами у район можуть зайти й інші інвестор – зокрема, виробники меблів.

– Ми є законослухняними інвесторами і не починали б без необхідних узгоджень, – наголошує п. Дунбек. – Спроба зачепитися за формальність і заблокувати наш проект, коли він виконаний на 80%, є звичайним рекетом. Я очікую, що 18 грудня (тоді відбудеться сесія міської ради Костополя – авт.) будуть прийняті позитивні рішення щодо питання виділення земельної ділянки для прокладення кабельних ліній.

4swiss-kostopilnews

Підтримує «Українські Лісопильні» і обласна влада. Зокрема, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Ігор Тимошенко каже, що обласна влада намагається бути відкритою для усіх інвесторів:
– Ми однозначно підтримуємо цей проект. Адже деревообробна галузь завжди приваблювала до нас бізнес, оскільки 40%
області вкриті лісом, – наголосив п. Тимошенко. – Інвестиції нам сьогодні дуже потрібні. Адже вливання іноземної валюти можуть суттєво покращити життя регіону та загалом України.

5swiss-kostopilnews

Нині ТОВ «Українські Лісопильні» зведене уже відсотків на 80. Іноземні інвестори вже вклали 20 мільйонів євро, щоб завезти надсучасну техніку, облаштувати майданчик у промисловій зоні міста, почати монтувати обладнання. До речі, на цьому місці, на вулиці Степанській у Костополі колись вже працювала лісопильня, яка належала тоді ще державному Костопільському ДБК.І ніхто на її діяльність не нарікав. Багато років цехи простояли порожніми. Нині ж нові власники фактично реконструюють лісопильню, використовуючи принципово нове устаткування.

У лютому цього року проект був презентований міській владі Костополя, яка, звісно, таким перспективам дуже зраділа. Були отримані усі дозволи, тому інвестори почали реалізацію 25-мільйонного у євро проекту.

6swiss-kostopilnews

Але напередодні виборів навколо ««Українських Лісопилень» у місті почалися точитись різноманітні чутки – мовляв, це все погано вплине на здоров’я костопільчан. Але вони б не так, можливо, хвилювали іноземних підприємців, якби через це у них не виникли реальні проблеми. Через такий тиск міська рада Костополя почала гальмувати процес виділення в оренду земельної ділянки для прокладання силового кабелю. Фактично, це смужка землі від підприємства до місцевого РЕМ, близько 2 кілометрів. Перша сесія міськради була фактично зірвана, подейкують, саме через це питання. А для підприємства – це затримка проекту, який, за задумом, повинен запрацювати вже навесні.

Інвестувати у Костопіль було вирішено тоді, як влада держави вирішила запровадити мораторій на вивіз з України круглого лісу. Тим самим стимулювавши розвиток саме деревообробної галузі. За задумом, соснові дошки мали йти на експорт туди, куди раніше постачали саме ліс-кругляк, що не перебивало внутрішній ринок більш дрібним лісопильням. Але цей факт не задовольнив деяких місцевих «діячів», власників деревообробних цехів. Саме вони, впевнені в «Українських Лісопильнях», і ініціювали кампанію «очорнення» іміджу нового проекту. Імен не називають, але зазначають, що активно проти інвесторів працює нещодавно створена газета «Костопільщина ХХІ століття», яку заснував , буцімто костопільський підприємець Олексій Кособуцький. З його ім’ям пов’язують і діяльність «Української деревообробної компанії».

На підприємстві усі звинувачення і зволікання називають надуманими і замовними – в інтересах місцевих «ділків», які таким чином ведуть тіньову боротьбу проти легального бізнесу.

7swiss-kostopilnews

– Цей проект ми представили ще на початку року, – говорить директор «Українських Лісопилень» Сергій Ступницький. – З самого початку ми були відкриті до суспільства, показали всю документацію, навіть проводили екскурсії. Сьогодні наш проект – це інвестиції на 25 мільйонів євро, обсяг виробництва до 300 тисяч метрів кубічних пиломатеріалів на рік, більше 150 робочих місць висококваліфікованого персоналу, придбання сертифікованої деревини у державних лісозаготівельних компаніях, які займаються відновленням лісу, суттєве наповнення місцевого бюджету за рахунок прозорого ведення бізнесу. Крім того, наша діяльність, очевидно, зумовить інтенсивний розвиток меблевої галузі в регіоні, а отже й прихід в Рівненську область іноземних компаній-виробників меблів та іншої продукції на основі пиломатеріалів.

Про необхідність інвестицій у економіку області кажуть і в обласній державній адміністрації, наголошуючи, що підтримують «Українські Лісопильні».
– Ми однозначно підтримуємо цей проект. Адже деревообробна галузь завжди приваблювала до нас бізнес, оскільки 40% області вкриті лісом, – наголосив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Прес-центр західного регіону

на правах реклами

Вам також сподобається Більше від автора

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.