Костопільські «князьки» намагаються купити землю у місті за безцінь

6 29

18-го грудня 2015 року на 2 сесії Костопільської міської ради, окрім резонансного питання про надання дозволу на прокладання кабелю потужністю 5 МгВат для «Українських лісопилень» відбуватиметься розгляд питання про продаж земельних ділянок у межах міста Костополя. – про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Павло Юхневич, депутат Костопільської міськради.

Відповідно до оприлюднених депутатом проектів рішень Костопільської міської ради, землю несільськогосподарського призначення мають намір купити просто за смішними цінами. Відтак, ділянку площею 2,2481 га за адресою м. Костопіль вул. П. Орлика 2 за ціною 321328,00грн бажає отримати СП «КОСТОПІЛЬАГРОШЛЯХБУД», що належить депутату Рівненської обласної ради Руслану Потапчуку та його дружині. Іншу ділянку площею 0,7017 га по вул. Степанській 113 за 105270,00 грн хоче купити ТОВ «УДК», власником якого є Олексій Кособуцький, в минулому депутат та голова бюджетної комісії Рівненської облради. Найбільшу ж ділянку має на меті придбати ТОВ «Костопільський елеватор» – 3,24 га всього за 517108,00 грн. Засновником даного підприємства є такий собі Сапура Олексій Миколайович із смт Глеваха Васильківський району Київської області, а керівником – Куриленко Сергій Дмитрович (дані особи не є надто відомими громадськості міста).

Вдавшись до елементарних розрахунків, виходить, що земельна комісія Костопільської міської ради оцінила вартість однієї сотої землі у місті для Руслана Потапчука, Олексія Кособуцького та Олексія Сапури у приблизно 1500 грн, що становить 60 доларів.

Якщо зрівняти ціни на землю у Костополі, про продаж якої легко знайти безліч оголошень в друкованих та інтернет ЗМІ, можна стверджувати, що комісія затвердила ціни для далеко не бідних костопільчан у декілька, якщо не десятки разів нижчі, ніж ринкові. Для прикладу, ділянка площею 6 сотих для будівництва житла у Костополі вартує від 10 до 20 тисяч доларів, тобто, 1 сота=62000грн або 2500 доларів.

Але візьмемо для порівняння дані із сайту olx.ua саме на землю промислового призначення: земельна ділянка у Костополі коштує 500 доларів за сотку землі або ж біля 12 тис.грн. Різниця складає 11,5 тис.грн. на одній сотці! Таким чином приблизна вартість даних земельних ділянок розміром майже 620 соток мала б скласти біля 7 млн. 425 тис. грн., а за них пропонується всього 943 тис. грн. Отже, міський бюджет може недоотримати 6 млн. 481 тис. грн.! У порівнянні із минулорічним бюджетом міста у 26 млн. 594 тис. грн. це становить 24%. Це видається суттєвою різницею, навіть не зважаючи на сучасний плачевний стан економіки в цілому та військову агресію.

skachannye_fayly_2_2

Говорячи про дивні, суперечливі ціни на землю представлені костопільським бізнесменам варто згадати, що головою земельної комісії є Андрій Толочик – депутат Костопільської міськради та, що дійсно важливо, він є ще й кумом Олексія Кособуцького.

Новина про дивні «акції» від земельної комісії набула широкого резонансу. Ось так коментують цінову політику для “слуг народа” користувачі спільноти «Костопільщина політична» у соціальній мереж Facebook:

zemlia_deriban_koment

Між тим, активісти закликають костопільчан прийти на сесію Костопільської міської ради 18 грудня та не допустити продаж землі, яка належить громаді Костопільщини фактично за безцінь.

Нагадаємо також склад комісії із земельних питань та охорони довкілля Костопільської міської ради, яка підготувала дані проекти рішень:

голова комісії – Толочик Андрій Євстафійович, БПП «Солідарність»;

заступник голови комісії – Литвин Анатолій Анатолійович, ВО «Батьківщина»;

секретар комісії – Литвин Володимир Васильович, Радикальна партія Олега Ляшка;

член комісії – Ткачук Андрій Володимирович, Народний Рух України;

член комісії – Чувашов Володимир Вікторович, УКРОП;

член комісії – Артюх Ігор Сергійович, ВО «Свобода».

Вам також сподобається Більше від автора

6 Коментарі

 1. Артем каже

  Руслана Потапчука та Олексія Кособуцького пора в тюрму саджати. Один і другий в свій час відмивали і розкрадали бюджетні кошти та людей розводили. Після чого за ті ж викрадені кошти, вони купляють за копійки підприємства, які належали громаді і району, а сьогодні хочуть купити належну державі землю, також за копійки. Якщо на те пішло, то вони мають придбати дані земельні ділянки за ринковою вартістю, яка складає не один мільйон гривень, а також в добавок зробити щось для благоустрою міста, але що візьмеж із казнокрадів та бувших ригів, вони звикли красти та придбавати все за бесцінь.

 2. Сталін каже

  Господи!коли ти зглянешся на цей нарід! скільки ці потапчуки кособуцькі лозяни..і.т.д будуть на вустах мешканців?таке враження шо це ніколи нескінчиться!Шановні !запамятайте прийде час ВДАВИТЕСЬ! або дограєтесь шо цей люд вас всіх спалять на площі!

 3. Сталін каже

  Господи!коли ти зглянешся на цей нарід! скільки ці потапчуки кособуцькі лозяни..і.т.д будуть на вустах мешканців?таке враження шо це ніколи нескінчиться!Шановні !запамятайте прийде час ВДАВИТЕСЬ! або дограєтесь шо цей люд вас всіх спалять на площі!як в добрі часи перевісно общинного ладу

 4. вася каже

  КОЛИ ВЖЕ НАЖЕРЕТЕСЬ ПАДЛЮКИ?????????? КОЛИ ВЖЕ ХАРІ ВАШІ ЗНАХАБНІЛІ СИТІ БУДУТЬ????????

 5. Віктор каже

  Я пам’ятаю як у 2010 році по всіх зупинках міста були розвішені листівки про розшук Руслана Потапчука за ухилення від сплати податків та розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах, а при приході до влади янучара він став поважною людиною в місті та області. Потапчуку, Кособуцькому земля потрібна на Соловках та ще Лозяна з ними в догонку туди необхідно направити.

 6. Проходящій мімо каже

  “Стаття”, якщо її можна так назвати, схожа на мавп які полюбляють кидатися своїми гамняшками без ніяких на це причин. Прочитав і не зрозумів нічого окрім суб’єктивної думки ображеного Юхневича. Де коментарі осіб яких тут обісрали? Толочик – чому він так дешево землю продає, Потапчук, Кособуцький і Сапура – чому вони купляють і чому їм так дешево воно вийшло. І ще коментар якогось земельного експерта, якому попередньо показати ці проекти рішення які афішуються у тому пості. Ну і в ідеалі – коментар Денисюка, як безспосереднього розпорядника. Може там воно і нормально все, а тут вже обісрали всіх і все. А може й бути таке що не нормально, але тоді будуть хоча б якісь обгрунтування.
  Натомість, що смішно дуже, виставляють скрін коментаря якогось “дуже великого експерта”.
  Журналісти від Бога;)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.