Сб. Кві 13th, 2024

Дата: 25.01.2024 10:31

Кількість переглядів: 5


Костопільські рятувальники провели навчання по рятуванню потерпілих, що провалилися під лід.

З настанням теплої та сонячної погоди лід поступово тане та стає вже не таким товстим та міцним як при стійкій мінусової температури. Хоча ці природні істини зрозумілі всім, але на водоймах можна побачити цілі групи любителів риболовлі, які йдуть на лід, не дивлячись на постійні застереження збоку рятувальників ДСНС, знаючи із засобів масової інформації скільки трапляється нещасних випадків з людьми на льоду. Але щодня, десятки рибалок виходять на крихкий лід, ризикують власним життям аби насолодитися улюбленою справою.

24-го січня Костопільські рятувальники спільно з працівниками КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» РОР м. Костопіль, провели навчання щодо рятування потопаючого на воді.

В ході проведених навчань відпрацювали епізоди по рятуванню потерпілого за допомогою «соломини», та аварійно – рятувального обладнання.

З питань медичної підготовки, працівники КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» РОР м. Костопіль рятувальникам розповіли, що переохолодження у людини поділяється на три стадії. При перших двох, можна надати допомогу потерпілому самостійно, без лікарів. При цьому, необхідно завести людину в тепле приміщення і дати теплого напою. Ні в якому разі не можна давати в якості зігрівального напою спиртне, це може потерпілому дуже нашкодити. При третій стадії переохолодження у людини понижується температура і вона начебто засинає. В такому випадку необхідно його перенести в тепле приміщення, вкрити ковдрою і негайно викликати кваліфіковану медичну допомогу.

Крім того, працівники ДСНС поінформували рибалок які знаходилися на річці Замчисько про заходи безпеки та правила поводження на льоду.

Важливо пам’ятати, що лід не завжди міцний. Тому перед тим, як виходити на нього, обов’язково перевірте міцність палкою або плішнею. Якщо лід тонкий і пружинить, то краще утриматись від рибалки або прогулянки на льоду. Також не варто виходити на лід по одному, особливо ввечері або вночі, коли видимість обмежена. Рибалок закликають повідомляти про своє місцеперебування когось із близьких.


« повернутися

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.