Сб. Кві 13th, 2024

09.02.24

Анна Яцук, Володимир Захаров

Лампа-нічник з міни. У Рівному скульптор перетворює фрагменти військових артефактів на унікальні арт-об’єкти. Деякі експонати прикрашені розписом. Як елементи війни стають сучасним мистецтвом, дивіться у сюжеті.

Медуза Горгона, яка мала змій на голові замість волосся. З використаної міни, рівненський скульптор по металу Роман Велігурський зробив нічник. Арт-об’єкти з військових артефактів – це один з видів його творчих робіт.

До теми: Новатори та мотиватори: Видатний рівненський скульптор, коваль та художник – Роман Велігурський

Роман Велігурський відомий рівненський коваль та скульптор. Його роботи давно відомі містянам та гостям обласного центру. Мамонти в одному з мікрорайонів та ковані скульптури, які прикрашають алею на Лебединці.

Художник професійно займається скульптурою з металу. Його роботи народжуються у власній майстерні.

Крім унікальних металевих скульптур, нині працює з військовими артефактами.

Кожна робота коваля має характер, комізм та епічність. Доповнює свої скульптури реалізмом. У виставковій залі представлена тільки частина робіт. Є і залишки зброї. Художник використовує різні методи та техніки, щоб перетворити військовий артефакт у відповідний арт-об’єкт.

Мистецтво, як сила відродження. Роман Велігурський каже, даними роботами трансформує війну у життя. Певен незабаром його колекцію поповнять військові об’єкти, якими Україна переможе ворога і вони стануть історією.

Читайте також: Теплі речі для ЗСУ: На Рівненщині пенсіонерки в`яжуть теплі речі для захисників (ВІДЕО)

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.