США добивають Європу як можуть?

Радислав Сікорський — глава МЗС Польщі — праворуч

На тлі скандальних перемовин між США та РФ засновник Space X, власник Tesla та соцмережі X, мільярдер Ілон Маск заявив, що Європейський Союз слід розформувати, а управління країнами Європи передати – їх національним урядам.

Про це мільярдер написав у соцмережі X.

«ЄС слід скасувати, а суверенітет повернути окремим країнам, щоб уряди могли краще представляти інтереси своїх народів», – написав Маск.

Бізнесмен також заявив, що бюрократія ЄС повільно душить Європу.

Після цього на його сторінці в соцмережі з’явилося ще багато постів із критикою ЄС, деякі з яких супроводжувалися хештегом «AbolishTheEU» («Скасувати ЄС», – ред.).

Деякі з мемів під дописом Маска

На це відреагував міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський та порадив Маску летіти на Марс.

Такий коментар він залишив у соцмережі Х під постом мільярдера.

«Лети на Марс. Там немає цензури нацистських привітань», – написав Сікорський.

Також глава МЗС Польщі звернув увагу на те, що заклик Маска скасувати ЄС підтримав заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв.

«Якщо хтось ще сумнівається, кому служать усі ці антиєвропейські розмови про суверенітет.

 

Тим, хто хоче нажитися на сіянні ненависті, і тим, хто хоче завоювати Європу», – зазначив Сікорський.

Раніше Єврокомісія наклала на соцмережу X штраф у розмірі 120 мільйонів євро за порушення зобов’язань щодо прозорості відповідно до Закону про цифрові послуги (DSA).

Тоді Єврокомісія заявила, що X вводить користувачів в оману синіми галочками верифікації, відмовляється надавати дані дослідникам і має недостатньо прозору рекламна система.

Коментар під дописом Маска кепкує є з власника мережі Х за відсутність критики в бік РФ, де його соцмережа заборонена — повністю



Джерело