Вт. Лют 20th, 2024

Дата: 06.01.2024 15:00

Кількість переглядів: 6


Костянтин Кривко – головний сержант медичної роти та інструктор із тактичної медицини. На службі його всі знають за позивним Med Cat. В  медицині вже понад 28 років. 

На фронті з перших днів війни не лише рятує поранених бійців, а й навчає основ тактичної медицини.

 «Мене мобілізували для служби в АТО в січні 2015 року й відправили на Яворівський військовий полігон, що на Львівщині. Як виявилось, тоді я був  єдиним медиком у містечку. Тому окрім прийому хворих, щодня проводив для військових заняття з тактичної медицини. В той час військовій медицині приділяли не надто багато уваги, проте зараз ми вже готуємо інструкторів з «такмеду» за принципами NATO 68W», – каже медик. 

Із 2017-го очолив медичний пункт центру підготовки підрозділів, навчав бійців надавати першу медичну допомогу в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки. Трохи згодом – фельдшер самохідно-артилерійського дивізіону.

«У 2022-му році, завершивши службу в ЗСУ, на «цивілці» пропрацював не довго – лише три чергування у Костопільській підстанції «екстренки». Вже з другого дня повномасштабного вторгнення пішов добровольцем на службу бойовим медиком, адже мав за плечима вже чималий досвід допомоги при невідкладних станах», – розповів бойовий док.

Потому, головний сержант медичної роти бригади надає першу меддопомогу пораненим на Запорізькому напрямку і поміж службою проводить заняття з тактичної медицини бійцям.

«Я вірю в мирне майбутнє України, вірю в справжніх українців які поруч. Усе буде Україна!», – підсумував Костянтин.

За інформацією першого заступника голови Рівненської ОДА Сергія Подоліна.


« повернутися

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.