Пт. Кві 19th, 2024

За дітей, онуку та рідну країну… З такими словами вдруге став на захист України рівнянин Михайло Токарець, з яким завтра попрощаємося на майдані Незалежності… Про це повідомляють в Рівненській міській раді.

Михайло Токарець народився у селі Воскодави тоді Гощанського району, здобув середню спеціальну освіту, а все життя присвятив роботі з автомобілями, які дуже любив. В останні роки працював водієм у ТОВ “Акватон”.

Він служив в армії, а у 2014, коли ворог вперше прийшов на українську землю, пішов добровольцем захищати Батьківщину. Відслужив у зоні проведення антитерористичної операції два роки, має статус учасника бойових дій. У лютому 2022 року також не став чекати повістки, пішов добровольцем вже на другий день після початку повномасштабного вторгнення. Говорив просто: “Я люблю свою сім’ю, свою Україну і мені треба її захищати.” Він повторював, що зараз нас боронять молоді хлопці, які ще не знають, що це, а в нього — досвід, тож мусить йти служити, – розповідає дружина Героя Світлана.

Михайло служив у кількох частинах, спершу на Рівненщині, але потім сам написав рапорт з проханням перевести його в зону активних бойових дій.

У нас троє дорослих дітей, онучка, якій 7 років… Ми просили Михайла, аби поберіг себе, аби залишався служити у відносній безпеці. Але він повторював “Ви тут живете, я не хочу, щоб вони прийшли сюди. Саме тому я мушу бути там.” і з цими словами написав рапорт, аби його перевели на самісіньку передову. Тож із березня 2023 року ніс службу саме там, – продовжує дружина.

Добрий, щирий, веселий Михайло до усіх ставився з повагою. Не мав шкідливих звичок, завжди відповідально виконував усі завдання, тож і колеги по роботі, і побратими завжди могли на нього покластися. А він віддано служив своїй країні…

55-річний старший сержант Михайло Токарець загинув 15 січня 2024 року в наслідок ворожого обстрілу під час виконання бойового завдання на Харківщині…

Телефонували хлопці з кількох частин, з якими він служив, усі хочуть прийти попрощатися із ним… Його усі любили, а він дуже любив життя, – каже дружина.

Прощання із Героєм відбудеться завтра, 23 січня, о 10.00 на майдані Незалежності. Поховають його на кладовищі “Нове”…

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.