Ср. Тра 22nd, 2024

У Рівному рівняни віддадуть останню шану полеглому воїну Олександру Геничу.

Олександр Генич народився 3 липня 1985 року у Рівному. Закінчив місцеву 5 школу, а за тим здобув фах електрозварювальника у Технічному коледжі Українського державного університету водного господарства та природокористування. Все життя працював за спеціальністю — 13 років був зварювальником на РЗВА, а останні п’ять років — за кордоном.

Він не служив в армії, але ніколи не ховався. Спершу був мобілізований до лав Збройних сил України під час проведення антитерористичної операції. Прослужив два роки — у 2015-2016 роках.

“Саша був за кордоном, коли розпочалось повномасштабне вторгнення, але вирішив повернутися. Говорив, що хоче додому до сім’ї, знає, що його чекає. Казав, якщо його мобілізують, то не буде ховатися, піде нас захищати,” – розповідає дружина Героя Лілія.

Олександр людина слова, завжди виконував, якщо щось обіцяв, не відмовляв у допомозі, коли її потребували інші. Призвали Олександра до лав Збройних сил України у лютому 2023 року. Маючи військовий досвід, розуміючи усі тонкощі, він мало розповідав рідним про події навколо.

“Він взагалі був неговірким, але завжди знав як і що сказати. А тут і зовсім практично нічого не розповідав. Все тримав у собі. Надіявся на себе і побратимів, вірив у власні сили та підтримку хлопців. Казав, що якщо Бог вбереже, то він повернеться додому до нас з донечкою, до мами…” – продовжує дружина.

Та на жаль, повернення довелося чекати довго…

38-річний солдат Олександр Генич загинув 26 жовтня 2023 року під час бойових дій на Запорізькому напрямку…

“Вже наступного дня нам зателефонували та повідомили про те, що Саша загинув. У бліндаж, де вони знаходились, влучив снаряд… Тож ми довго чекали підтвердження експертизи ДНК, аби можна було достойно поховати…” – каже Лілія.

Прощання із Героєм відбудеться завтра, 23 лютого, о 10.00 на майдані Незалежності у Рівному. Поховають його на кладовищі “Нове”… 

Щирі співчуття рідним та близьким захисника.

Вічна пам’ять Герою.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.