Сб. Лют 24th, 2024

Як діяти, коли хтось із рідних зник безвісти, куди насамперед звертатися, яку допомогу в цій ситуації надають органи влади – на ці та інші питання відповідали учасники круглого столу, який відбувся за ініціативи Здолбунівської міськради.

Головна мета зустрічі – надати запрошеним родичам зниклих безвісти за особливих обставин максимум корисної інформації та напрацювати алгоритм, який спростить комунікацію з установами та відомствами.

Окрім рідних бійців, участь у заході взяли представники влади, фахівці та експерти. Зокрема, директорка КЗ “Ветеранський простір” РОР Ольга Яковлева та голова постійної комісії РОР з питань соціальної політики й соціального захисту населення Вікторія Опанасюк.

Перелік питань, з якими стикаються родини наших бійців, – дуже широкий: пошук серед полонених, оформлення статусу родини зниклого безвісти або такого, що в полоні, повернення тіла загиблого. Особливо це складно, коли воно перебуває на окупованих територіях. Тому дуже важливо, щоб рідні знали алгоритм дій, що і за чим робити, куди звертатися, – зауважила Вікторія Опанасюк.

Зі свого боку, Ольга Яковлева розповіла присутнім, що в комунальному закладі обласної ради «Ветеранський простір» з цими категоріями громадян працює окремий фахівець, який проконсультує та допоможе відповісти на питання родини.

Свою інформацію рідним зниклих безвісти за особливих обставин надали також представники соціальних служб, ТЦК, Червоного Хреста, Нацполіції та СБУ.

Останні, зокрема, наголосили на тому, що варто утриматися від публікацій в соцмережах інформації, яка може зашкодити безпеці родини та зниклого воїна.

Читайте також: На Сарненщині ліцеїсти поспілкувалися з воїном, який навчався в їхньому закладі

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *