Вт. Кві 16th, 2024

За два тижні нового року ще 13 родин з Рівненщини отримали кредити на житло за програмою єОселя. Загалом з початку дії урядової програми пільгову іпотеку в області оформили 359 сімей. Про це інформують в Рівненській обласній державній адміністрації.

Сума виданих банками коштів – 483,6 млн гривень.

Упродовж минулого року Рівненщина була одним з лідерів за кількістю виданих житлових кредитів. Майже половина отримувачів іпотеки – це військовослужбовці. Також 61 житловий кредит оформили освітяни та медики. Нагадаю, саме для цих категорій пільгова ставка складає 3% річних, – розповів начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.

Вже 26 січня наберуть чинності зміни до постанови Уряду №856, що передбачають суттєве розширення умов єОселі.

Зокрема, доступними для придбання в іпотеку стають приватні будинки, дуплекси й таунхауси. Також збільшується можливість вибору житла для ветеранів та учасників бойових дій. Вони зможуть придбати квартиру під 7% річних в будинку, якому не більше 10 років для Києва та обласних центрів, або без обмежень по терміну введення в експлуатацію для інших населених пунктів.

Програма доступного іпотечного кредитування громадян єОселя стартувала у жовтні 2022 року. З нею працюють вже 7 банків-партнерів. Подати заявку можна лише через мобільний додаток Дія, обравши послугу єОселя, – нагадують в Рівненській ОДА.

Читайте також: У комунальному закладі на Рівненщині перевіряють преміювання

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.