Пт. Кві 19th, 2024

фото ілюстративне

На Рівненщині зменшився відсоток пацієнтів із занедбаним туберкульозом.

 Про це повідомив заступник голови Рівненської ОВА Сергій Подолін.

«Ситуація з туберкульозом вимагає посилення заходів з діагностики та лікування. Це комплексний підхід як з боку медичної, соціальної галузей, так й зі сторони неурядового сектору та правоохоронних органів. І вже бачимо, що відсоток пацієнтів із занедбаним туберкульозом зменшився. Продовжуємо проводити роботу на первинній ланці, а також залучаємо приватні медзаклади», – сказав Сергій Подолін.

Зокрема, керівниця Фтизіопульмонологічного центру Олена Мельничук зауважила, що на сьогодні фахівці закладу виконують організаційно-методичну роботу та активно співпрацюють з Центрами первинної медико-соціальної допомоги, а також тергромадами. В області також функціонує доставка системи біологічного матеріалу, функціонують апарати, які за 72 хвилини виявляють туберкульоз. 70% випадків – легеневий туберкульоз.

До слова, під час координаційної ради також було озвучено, що на Рівненщині рівень поширеності ВІЛ-інфекції на 100 тисяч населення – 1,9%. Кількість дітей, які мають ВІЛ не зросла. Як і раніше, найбільше випадків ВІЛ-інфекції було зареєстровано серед людей 30-49 років.

Також в області укладені договори на пакети НСЗУ із 10 медзакладами, які надають меддопомогу для ВІЛ інфікованих людей. Три установи мають контрактування на лікування і замісну підтримувальну терапію. Тож за словами, очільників ОВА, препаратами область забезпечена.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.