Пн. Лип 22nd, 2024

Та який колір очей у світі – найпоширеніший

Карі очі

Карі очі – найпоширеніший колір очей у світі. Близько 70-80% людей мають карі очі, що робить цей колір домінантним серед населення планети. Цікаво, що в давнину всі люди мали карі очі, а решта кольорів з’явилися в результаті мутацій. Карі очі пов’язані з високим вмістом меланіну, що забезпечує захист від ультрафіолетових променів сонця.

Блакитні очі

Блакитні очі найчастіше зустрічаються у північних регіонах, таких як країни Балтії. В Естонії, наприклад, 99% мешканців мають блакитні очі. Блакитний колір очей зумовлений низькою щільністю строми, що робить їх світлішими та насиченішими.

Зелені очі

Зелені очі вважають найрідкіснішими. Власників зелених очей часто сприймають як амбітних та рішучих людей, що поєднують у собі якості блакитнооких та сірооких людей.

Сірі очі

Сірі очі найпоширеніші у жителів Північної та Східної Європи, а також у деяких регіонах Африки та Азії. Люди з сірими очима відрізняються рішучістю та витривалістю.

Колір очей, якому довіряють найменше

Карі очі часто асоціюються з недовірою. Це може бути пов’язано з тим, що карі очі є домінантним кольором, і люди можуть сприймати їх як менш унікальні, отже, менше заслуговують на довіру.

Натомість людей з блакитними та зеленими очима часто сприймають як більш чесних та надійних. Це може бути пов’язано з тим, що ці кольори очей рідше зустрічаються та асоціюються з унікальністю та індивідуальністю.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.