Не там чисто де метуть, а там, де не смітять

0 16

Важка праця не лякає двірників, хоч доводиться працювати вісім годин щодня вручну. Кожного дня двірник у Костополі, в залежності від пори року та погоди, прибирає сміття, сніг, лід, опале листя на чималій території. Слід зазначити, що не зважаючи на важку фізичну працю, персонал цеху благоустрою  КП «Костопількомунсервіс» на сто відсотків складається з жінок.

Поки більшість містян ще сплять, о 4 годині ранку починають свою роботу місцеві двірники. До того часу, поки місто прокинеться, 13 працівників підприємства вже мають зробити його вулиці чистими та охайними. До 8-ї ранку вони мають підмести тротуари, проїжджу частину, прибрати місця громадського відпочинку, ліквідувати стихійні смітники, які інколи утворюють протягом однієї ночі та зробити багато іншого заради відмінного санітарного стану міста.

Кожна із тринадцяти жінок-двірників закріплена за своїм сектором, проте, інколи роботи буває стільки, що доводиться допомагати одна одній.

20160315_102622

(На фото зліва на право: Любов Петрина, Тетяна Возняк, Галина Гречка, Валентина Панченко, Валентина Холод, Раїса Горбачук, Гання Степчук, Олена Августинович, Марія Ярметова, Лариса Мурзак)

Не зважаючи на нелегку і дуже часто невдячну працю, 26 років на своєму робочому місці працює Раїса Горбачук, 17 років – Валентина Холод, 14 – Любов Петрина та 10 років – Олена Августинович. Майже 10 років роблять Костопіль чистим Тетяна Возняк, Галина Гречка, Валентина Панченко, Ганна Степчук, Марія Ярметова та Лариса Мурзак.

Жінки розповідають, що кожна пора року особлива по своєму, проте жодна з них не є легкою. Залежить це не лише від капризів погоди але й від культури людей, відношення костопільчан до свого міста. Вочевидь, не всі містяни розуміють, що таке культура. Найбільше це можна помітити на бульварі поблизу річки Замчисько, на зупинках міського транспорту, площах та біля закладів харчування. Там люди лишають ненайкращий слід після себе. Особливо вражає культура автомобілістів, які влаштовують зупинки у центрі міста, залишають сміття, а прибрати після себе часто забувають. Також,  складністю є те, що велика кількість автомобілів загороджують частину території і тим самим заважають двірникам виконувати свою роботу.

20160315_103108

Виконуюча обов’язки майстра цеху благоустрою Зоя Мальована:

На підприємстві працюю вже 36 років. Хочу відмітити, що колектив двірників дружній, дисциплінований. Люди загартовані у праці та завжди готові прийти на допомогу іншому. Керівництво КП «Костопількомунсервіс» задоволене роботою працівників цеху. Думаю, що й мешканці міста позитивно оцінюють нелегку роботу колективу двірників.

Безумовно, двірники є одні найпотрібніших працівників житлово-комунального господарства міста, тому їхня праця буде затребувана завжди. Проте, усім нам потрібно пам’ятати –  «не там чисто де метуть, а там, де не смітять».

Вам також сподобається Більше від автора

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.