“Нова” громадська рада при РДА: імітація співпраці продовжується

0 0

Днями на офіційному сайті Костопільської РДА з’явилася інформація про «оновлення» громадської ради (ГР). Термін попередньої завершився, відтак, 24-го лютого 2017 року, відбулися установчі збори громадської ради, на яких обрали 23 кандидати. З усіх обраних представників громадських інституцій, 10 – це члени попередньої каденції, решта – нові особи.

На відміну від попередньої громадської ради, нинішня визначилась зі своїм керівництвом надзвичайно швидко. Цього ж дня, 24-го лютого, відбулося перше засідання «оновленої» ГР, на якому було обрано голову та заступника. Більшістю голосів, головою громадської ради при Костопільській райдержадміністрації обрано Олександра Білеру. Заступниками – Олександра Пузирка та Олену Сініцину.

А ось і список членів новообраного складу громадської ради при Костопільській райдержадміністрації

Прізвище, ім’я по батькові Інститут громадянського суспільства

1

Микитин Ігор Петрович Настоятель Свято-Юріївської Української Автокефальної Православної Церкви
2 Мельничук Тарас Анатолійович Президент Костопільського туристсько-спортивного клубу «Пілігрим»
3 Тарасюк Юлія Євгеніївна Керівник громадської організації «Патріотичне об’єднання Оріяна»
4 Щебивок Володимир Олександiрович Представник громадської організації «Громада Костопільщини»
5 Таргоній Ірина Іванівна Представник первиної профспілкової організації працівників Костопільської філії Рівненського медичного коледжу
6 Грипіч Олексій Федорович Представник Костопільської районної організації ветеранів України
7 Білера Олександр Олександрович Представник громадської організації «Активна громада Костопільщини»
8 Шулевський Василь Васильович Представник релігійної громади Української Православної церкви Київського патріархату (Переменка)
9 Дідковський Юрій Іванович Представник Всеукраїнського об’єднання ветеранів
10 Сініцина Олена Петрівна Представник Костопільської районної профспілкової організації працівників охорони здоров’я
11 Малая Галина Михайлівна Представник первинної профспілкової організації Костопільської районної державної адміністрації
12 Басюк Катерина Євгеніївна Голова Костопільського районного товариства політв’язнів та репресованих
13 Кравчук Юрій Васильович Член спілки журналістів України
14 Семенюк Анатолій Миколайович Голова Спілки Промисловців та Підприємців Костопільського району
15 Андрійчук Наталія Вікторівна Представник первинної профспілкової організації ТзОВ «Свиспан Лімітед»
16 Савченко Михайло Михайлович Представник УПЦ КП (вул. Хмизопільська)
17 Тершак Сергій Григорович Представник релігійної громади Свято-Петро-Павлівської парафії
18 Шарапа Діонісій Федотович Голова Костопільського районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка
19 Головачик Лариса Григорівна Голова Костопільської районної організації профспілки працівників освіти і науки України
20 Пузирко Олександр Володимирович Представник громадської організації «Єдина громада Полісся»
21 Мельник В’ячеслав Віталійович Представник громадської організації «Гарт»
22 Фесюк Катерина Олексіївна Представник громадської організації «Союз українок»
23 Опанасюк Юрій Васильович Представник відокремленого підрозділу громадської організації «ДІЯ»

Про існування громадської ради у Костополі знає дуже обмежена кількість населення. Це й невипадково – така ж ситуація прослідковується по Україні в цілому, що може сказати про реальний рівень ефективності, чи скоріше, дієвості такого типу органу.

Отже, що являє собою громадська рада?

Громадська рада – колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган, утворений для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів влади, налагодження ефективної взаємодії органів влади з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Простіше кажучи, завдання громадської ради – доводити до органів виконавчої влади та місцевих адміністрацій суспільну думку, побажання та пропозиції, тим самим впливати на ці органи задля захисту інтересів цієї ж місцевої громади.

Увійти до цього органу можуть представники громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних та творчих спілок, асоціацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ. Формується громадська рада відповідно до чинного законодавства терміном на два роки.

Примарна незалежність

В результаті публічних громадських обговорень громадська рада приймає певні рішення, які в подальшому лише РЕКОМЕНДУЄ для розгляду райдержадміністрації. Цікаво, що орган виконавчої влади не зобов’язаний ці рекомендації приймати, тим більше виконувати. Очевидно, коли певна рекомендація не співпадатиме з інтересами чиновників, вона буде відсічена.

Де-факто, громадська рада не має ніяких повноважень та функціонує виключно, як клуб місцевих активістів. Її формування та існування на пряму залежить від державного органу.

Зрештою, не потрібно заглиблюватись у деталі. Варто лиш згадати, що на ділі було зроблено, скажімо, громадською радою  минулого скликання? Без перебільшень можна стверджувати – абсолютно нічого: протягом усіх років, рада не змогла конструктивно обговорити жодного суспільно-корисного питання, оскільки була зайнята постійними внутрішніми чварами спочатку навколо процесу обрання керівництва, а згодом – щодо його усунення.

Слід розуміти, що неважливо, якою буде новостворена громадська рада при Костопільській РДА, хто до неї входить, хто очолює. Як показує досвід, усе зводиться до одного – відсутні будь-які інструменти фактичного впливу на органи державної влади, а отже і говорити про якусь діяльність (контроль, консалтинг), окрім пустої балаканини – не доводиться. Найгірше ж, що такі передумови закладені у самому українському законодавстві.

Вам також сподобається Більше від автора

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.